reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Investiční šperky jako bezpečná investice na desetiletí se zajímavým zhodnocením

Diamanty jsou skvělá volba alternativních investic, ale také oblíbený hedgingový nástroj. Důvod je zcela zřejmý. Drahé kameny se používají jako vynikající způsob přenosu hodnoty.

Skutečnost, že takový malý předmět v sobě dokáže schovat až několik miliónů korun, je ohromující. Diamant se nepoškozuje, je odolný vůči jakýmkoliv vlivům a zároveň se osvědčil jako spolehlivá ochrana proti inflaci a deflaci. Navíc je to investice, kterou můžete denně nosit jako honosnou ozdobu formou šperku.

Nejvhodnější volbou, která nabízí zajímavé zhodnocení, jsou barevné diamanty. Pouze jeden z desetitisíc je přírodně zbarvený. Poptávka po nich neustále roste a nádherně se vyjímají ve špercích. Důležité je myslet na to, že stejně jako u jakýchkoli jiných investic je podstatná diversifikace portfolia. Správně zvolená kombinace drahokamů přináší větší pravděpodobnost vyššího zhodnocení. Při pořizování drahokamu byste měli znát jeho vlastnosti, které určují kvalitu jednotlivých kusů. Od ní se následně odvíjí cena a její vývoj v budoucnosti. Zatímco cena zlata je stanovená za jednu unci, u diamantů je to mnohem složitější. U každého kusu jsou posuzované, již dobře známé, 4C, vycházející z anglických pojmů: cut - brus, color - barva, clarity - čistota a carat - karát neboli váha. Tyto údaje jsou zaznamenány v certifikátu vydaném mezinárodně uznávanou gemologickou institucí. Obornou radu, jak správně vybrat, vám po předchozí domluvě poskytnou odborníci z ALO diamonds v rámci nezávazné konzultace v privátním showroomu v Praze.

Rozhodnutí investovat své volné finanční prostředky do klenotů je jednoznačně správný krok. Nejvýhodnější zhodnocení zaznamenávají šperky s nadčasovým designem, který nepodléhá módním trendům. Skvělým příkladem je například prsten z bílého zlata s diamanty a centrálním tanzanitem, který bylo možné v roce 2012 pořídit přibližně za 480 000 korun, dnes je jeho hodnota                                        téměř dvakrát vyšší.

Za posledních osm let nejvíce stoupá cena extrémně vzácných diamantů. Podle indexu Fancy Color Diamonds přinesly za poslední desetiletí sytě růžové diamanty zhodnocení až o 180 %, žluté o 90 % a modré o 80 %. Diamanty ovšem nejsou akcie. Proto je potřeba myslet na to, že jde především o dlouhodobou investici.

autor: ALO diamonds | 30. 10. 2017 10:35

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama