reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Interiérové osvětlení. Posviťte si na trendy roku 2017

Foto: Lightworks.cz
Příroda, geometrie a pohyb. Rok 2017 se v interiérovém osvětlení nese ve znamení tří hlavních proudů inspirace.

Okoukáno od přírody

Přírodní materiály, organické tvary, jemné tóny a něžné motivy. Inspirace přírodou zůstává evergreenem i v roce 2017. Nepřehlédnutelně se vepsala třeba do lustru Discocó, který se na tenkém stonku vznáší v prostoru jako těžký květinový kalich. Dominantou vaší ložnice nebo obývacího pokoje se stane nejen pro svůj tvar. Pětatřicet umně vyskládaných okvětních plátků rozehraje dramatickou hru světla a stínu pokaždé, když stisknete vypínač.

Rozhodnete-li se pro kolekci Ginger, je to, jako by vám doma rozkvetla louka. Svítidla připomínající pravidelné hlavičky kopretin jsou vyrobena z vrstev dřeva a papíru lisovaných vysokým tlakem. Výsledné stínidlo je tenké pouhé čtyři milimetry a nabízí se ve dvou variantách. S vnější stranou tvořenou tradičním dubovým dřevem nebo úprava s puncem exotiky. Dřevo wenge.

Geometrie je základ

Dalším ze silných trendů letošního roku je geometrie. Známá pravda, že v jednoduchosti je krása, stojí za neutuchající oblibou přísných linií a čistých tvarů, které sluší většině prostor. Esenciální geometrické prvky se otiskly třeba do kolekce Scantling a Radon. Vznikla praktická mobilní svítidla, která na sebe přehnaně nestrhávají pozornost, ale jemně dotvářejí interiér. Vynikají v minimalistickém duchu a světlem zalijí jakoukoli činnost, do které se pustíte.

Život v pohybu

Horkou novinkou roku je osvětlení, jež dovede měnit tvar. Živoucí lampy a lustry, které se stanou srdcem interiéru, mohou být jiné v každém okamžiku. Třeba jako stropní svítidlo Coltrane vyvolávající dojem hejna ptáků v letu. Právě s takovou svobodou je možné nastavit sklon a směr každé z jeho částí. Poctou pohybu je i výrazná stojací lampa Turner. Inspirací pro její oblé nožky, které je možné libovolně natáčet, byly právě taneční pohyby světoznámé zpěvačky a herečky.

autor: komerční obsah | 26. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama