Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Hurá! Jedeme na hory!

komerční obsah
19. 11. 2018 0:01
Máme zabaleno a vyrážíme směr hory. Celá rodina se těší, jak si užije sněhu. Abyste si užili i pobyt a další služby vyhledávejte organizace označené písmenem Q. Tady se budete cítit jako doma.
Foto: CzechTourism

Už Ernest Hemingway říkal, že zábavu je třeba vždy pečlivě naplánovat. O rodinném výletu v zimě na hory to platí dvojnásob. Proto je nutné zvolit správné místo, kde si volný čas se svými blízkými opravdu užijeme. Na společné dovolené chceme mít čas pro sebe, nemuset se starat o problémy s ubytováním, stravováním, zapůjčením potřebného sportovního vybavení, sháněním lyžařského instruktora pro ratolesti a podobně. To vše je úkolem profesionálů pracujících v cestovním ruchu.  

Foto: CzechTourism

Jak poznat kvalitu?

Můžete si samozřejmě vybrat na základě inzerátů a reklamy nebo dát na doporučení a zkušenosti svých známých. Mnohem spolehlivější je ale najít takové služby, které mají značku kvality "Q". Tu poskytuje Český systém kvality služeb, který spravuje Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism. Poskytovatelé služeb, kteří se do systému zapojí a projdou úspěšnou certifikací, tuto značku získají. Může jít o hotel, restauraci, lyžařský areál, lyžařskou školu či turistickou atrakci. Pokud na takové zařízení narazíte, budete vědět, že se jedná o certifikovanou kvalitu služeb, na kterou je opravdu spolehnutí. Seznam těchto organizací a firem naleznete na stránkách Českého systému kvality služeb: www.sluzbyQ.cz.

Foto: CzechTourism

Nebojte se zeptat nebo mít připomínky

Nabídek na zimní dovolenou a s ní spojené služby je na trhu už relativně hodně. Ale ať již jde o lyžařský areál, lyžařskou školu pro děti nebo wellness pro chvíle odpočinku, určitě se vám vyplatí vyhledat zařízení se značkou "Q". Takových je již na našem trhu mnoho a další stále přibývají. U certifikovaného poskytovatele služeb se také nemusíte bát na cokoli zeptat, projevit své osobní přání nebo upozornit na něco, s čím jste nebyli úplně spokojeni. Poskytovatelé služeb jsou vděční za každou zpětnou vazbu, protože chtějí své služby stále zlepšovat podle tužeb svých zákazníků. Hlavním cílem je, aby se klient, který k nim přijde, cítil opravdu dobře, užil si služby co nejlépe a pokud možno se na místo rád vracel.

Při zimní dovolené se tedy více než kdy jinde vyplatí aktivně vyhledávat kvalitu a požadovat co nejlepší služby.  Kromě vlastního komfortu a skutečně pohodové dovolené přispějete i k všeobecnému růstu kvality služeb v cestovním ruchu.

Foto: CzechTourism

Tento článek je součástí značky "Q". Tato značka kvality je udělována českým hotelům, penzionům, restauracím, informačním centrům a dalším organizacím působícím v cestovním ruchu. Ti, kteří již tuto prestižní značku získali, na sobě aktivně pracují a znamenají pro své klienty záruku certifikované kvality služeb. Kdo všechno značku získal, najdete na webu Služby Q. Značka je udělována v rámci Českého systému kvality služeb a organizace, které splní stanovené parametry, obdrží certifikát kvality a s ním právo užívat značku "Q".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Na Tongu, kde vybuchla podmořská sopka, dorazila první zahraniční pomoc

Na tichomořské souostroví Tonga ve čtvrtek dorazila první dvě letadla s materiální pomocí, pět dní poté, co na ostrovech způsobila obrovské škody erupce podmořské sopky a následná vlna tsunami. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní se také podařilo obnovit telefonní spojení mezi Tongou a zbytkem světa.

Záchranné týmy v uplynulých dnech usilovně odklízely vrstvu vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště na největším ostrově Tongatapu, aby skrze něj mohla začít proudit humanitární pomoc pro 105 tisíc obyvatel Tongy. Po uvolnění dráhy tam přistálo letadlo C-130 Hercules vyslané Novým Zélandem. Přiletěl také vojenský letoun z Austrálie, informovala tamní vysílací společnost ABC.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Pohonné hmoty po několika týdnech opět zdražují. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla o čtyři haléře

Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu poprvé od konce listopadu zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o čtyři haléře na 36,02 koruny za litr. Litr nafty se prodává v průměru za 34,98 koruny, což je o šest haléřů více než před týdnem ve středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Většinu loňského roku paliva zdražovala. Na maxima se ceny dostaly přibližně v polovině listopadu, kdy litr Naturalu 95 stál v průměru 37,20 koruny a nafty víc než 36 korun. Od té doby ceny pohonných hmot několik týdnů klesaly, zlevňování ale postupně zpomalovalo.

Benzin je momentálně o 7,98 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 7,74 koruny na litru méně.

Nejlevnější benzin nyní natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr v průměru za 35,63 koruny. Za naftu se platí nejméně v Karlovarském kraji, litr tam prodávají průměrně za 34,48 koruny. Naopak nejdražší paliva nabízejí čerpací stanice v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 37,26 koruny, litr nafty pak 36,23 koruny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demokraté v Senátu neprosadili hlasování o volební reformě. Biden je zklamaný

Prezident Joe Biden a jeho demokraté utrpěli dvojitou legislativní porážku, když se v Senátu snažili zabránit obstrukcím, aby mohli schválit volební reformu. Ta měla zvýšit ochranu volebního práva před listopadovými volbami, které rozhodnou o rozložení sil v Kongresu v příštím roce. Biden po hlasování vyjádřil hluboké zklamání, ale dodal, že se nenechá odradit.

Senátní republikáni ve dvojitém hlasování ve středu večer místního času (v noci na čtvrtek SEČ) zablokovali pokusy demokratů posunout legislativu o volebních právech blíže ke schválení. Použili k tomu obstrukční taktiku zvanou filibuster, podle níž je pro ukončení rozpravy a přikročení k hlasování potřeba ve 100členné komoře alespoň 60 hlasů. Senát je aktuálně rozdělen v poměru 50 na 50, přičemž demokraté v praxi disponují většinou jen díky rozhodujícímu hlasu viceprezidentky Kamaly Harrisové.

Šéf demokratů v Senátu Chuck Schumer vzápětí přistoupil k přepracování pravidla filibusteru snížením hranice 60 hlasů na 50. Harrisová krátce předsedala Senátu a v případě potřeby byla schopna zlomit nerozhodný výsledek, ale odešla před konečným hlasováním, napsala agentura AP. Nakonec se v tomto hlasování Schumerovi straničtí kolegové Joe Manchin a Kyrsten Sinemaová připojili k republikánům. Změna pravidel tak neprošla poměrem 52 ku 48.

Zdroj: ČTK
Další zprávy