reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Hodnotu diamantů neurčuje pouze jejich velikost

Foto: ALO diamonds
Diamanty jsou již po celá staletí symbolem lásky a bohatství. V podobě starožitného rodinného šperku, nebo moderního zásnubního prstenu jsou opředeny tajuplným příběhem. Pro svou krásu a blyštivost jsou považovány za nejlepšího přítele žen. Diamantové šperky s drahokamy však kupují nejen muži svým partnerkám, ale také investoři s vidinou budoucího zhodnocení. V každém případě byste měli vědět, které faktory dělají jeden diamant hodnotnější než druhý. Hodnotu totiž neurčuje pouze jejich velikost, která bývá mylně přeceňována.

Primární faktory, které určují hodnotu diamantu, jsou podle amerického gemologického institutu čtyři: hmotnost v karátech, barva, čistota a brus. Přičemž je každý jednotlivý diamant jedinečný a může se vyskytovat v široké škále tvarů, velikostí a barev. Jedná-li se však o barevný diamant, rozhoduje hlavně sytost a netradiční zabarvení. 

Diamanty jsou k dispozici v mnoha barvách včetně modré, růžové, zelené nebo černé. Dva identické diamanty tak mohou, pouze v závislosti na barvě, nabývat různých hodnot. Pokud hledáte něco opravdu výjimečného, využijte službu Private Client Services, v rámci které můžete vybírat z klenotů ALO diamonds s nejenom opravdu vzácnými barevnými diamanty.

Stejně důležitým kritériem, jako je hmotnost a barva diamantu, je jeho čistota, tedy množství a umístění vnitřních vad tzv. inkluzí. Čím méně jich diamant obsahuje, tím vyšší je jeho hodnota. Lidské oko však tyto mikroskopické nedokonalosti nezaznamená, a proto jsou všechny diamanty před zpracováním do investičních šperků systematicky tříděny pod desetinásobným zvětšením. V ALO diamonds si můžete být kvalitou jisti. Do šperků jsou zasazovány jen ty vysoce kvalitní vybrané podle těch nejpřísnějších mezinárodních standardů.

Posledním ze základních faktorů je brus, který jako jediný není řízen přírodou, ale šikovností klenotníka, který ho provádí. Brus určuje množství světla, které diamantem prochází a reguluje tak optické efekty, které zapříčiňují krásu diamantu. Klenotníci ALO diamonds používají při výrobě šperků nejnovější technologie, díky kterým se jejich klenoty vyznačují výjimečnou kvalitou.

Pokud jste přemýšleli, jak správně určit hodnotu diamantu, mějte na paměti, že hodnota kamene je vždy ovlivněna vzácností jednoho nebo více ze čtyř uvedených faktorů.

autor: komerční článek | 21. 11. 2017 16:36

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama