Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Hledáte kurz focení v Praze? Už jste ho našli!

komerční obsah
18. 7. 2019 16:39
Obdivujete krásné fotky v novinách, časopisech, nebo u přátel? Chcete také umět zachytit tu nezaměnitelnou sílu okamžiku a připomínat si ji kdykoli budete chtít? Nevíte, kde se to naučit? Máme pro Vás řešení. Začněte navštěvovat fotokurz v Praze.
Foto: Komerční sdělení

Jak vzniká fotografie?
Fotografie je umění i věda. Využívá světla k vytvoření obrazového záznamu. Každý objekt odráží nebo vyzařuje světlo, které zaostříte pomocí objektivu, kterým během expozice prochází. Když pak dopadne na světlocitlivý povrch uvnitř fotoaparátu, vytvoří reálný obraz.

Chcete se také chlubit krásnými fotkami a vědět, kdy je ten pravý čas zmáčknout spoušť?  Najděte si kurz fotografování. Jen tak se naučíte fotit jako profík.

Foto: Česká televize

Náš tip: Hledáte kurz fotografování v Praze? Vyzkoušejte Draw Planet Praha
Jednou týdně, vždy ve stejný den a čas, se setkáte se stejnými nadšenci do fotografování jako jste Vy sami a šikovnou lektorkou Helenou. Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, kteří ani pořádně nevědí, jak vzít foťák správně do ruky, tak ty, kteří se už o vytvoření nějakých pěkných fotek pokoušeli.

Trocha teorie
Už nebudete mačkat spoušť jen tak. Naučíte se vyčkat na ten správný moment. Co dalšího se v kurzu dozvíte?

 • Něco o historii a principu fotografie
 • Jaké druhy fotoaparátu existují
 • Co to je expoziční trojúhelník
 • Vysvětlíte si pojmy jako clona, ISO, expoziční čas, rozdíl mezi RAW a JPG
 • Jak správně zaostřit
 • Pravidlo třetin
Foto: Komerční sdělení

Praxe je samozřejmou součástí kurzu
Kurz fotografování je samozřejmě nejen o teorii, ale také o praxi. Bez základních znalostí teorie se ale neobejdete. Takže až proniknete do jejích tajů a budete rozumět základním pojmům, vyzkoušíte si různé způsoby fotografování. 

Je důležité umět pracovat s bleskem, který je skvělým pomocníkem, vědět, jak poskládat kompozici fotky. Sladíte barvy, najdete ten nejlepší úhel pro focení. Na notebooku provedete důležité úpravy fotek ve Photoshopu a Lightroomu.

Kromě toho se můžete těšit na samotné fotografování. Kde a co budete fotit?

 • V přírodě se pokusíte zachytit malebnou krajinku
 • Vyzkoušíte si focení v pravém fotoateliéru
 • Vyfotíte modelku
 • Zvládnete perfektní portrét
 • Ovládnete komerční fotografii
Foto: Komerční sdělení

Co když nemám vlastní fotoaparát?
Nic se neděje. Kdo by taky investoval do vybavení, když tomu pořádně nerozumí? Až se budete na kurz přihlašovat, stačí říct, že nemáte vlastní zrcadlovku nebo bezzrcadlovku. V ateliéru Vám ji na kurz zapůjčí.

Tak co, jdete do toho? Uvidíte, že za pár měsíců budete ze svých fotografií nadšeni a budete se jimi rádi chlubit.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy