Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Hledáte kurz focení v Praze? Už jste ho našli!

komerční obsah
18. 7. 2019 16:39
Obdivujete krásné fotky v novinách, časopisech, nebo u přátel? Chcete také umět zachytit tu nezaměnitelnou sílu okamžiku a připomínat si ji kdykoli budete chtít? Nevíte, kde se to naučit? Máme pro Vás řešení. Začněte navštěvovat fotokurz v Praze.
Foto: Komerční sdělení

Jak vzniká fotografie?
Fotografie je umění i věda. Využívá světla k vytvoření obrazového záznamu. Každý objekt odráží nebo vyzařuje světlo, které zaostříte pomocí objektivu, kterým během expozice prochází. Když pak dopadne na světlocitlivý povrch uvnitř fotoaparátu, vytvoří reálný obraz.

Chcete se také chlubit krásnými fotkami a vědět, kdy je ten pravý čas zmáčknout spoušť?  Najděte si kurz fotografování. Jen tak se naučíte fotit jako profík.

Foto: Česká televize

Náš tip: Hledáte kurz fotografování v Praze? Vyzkoušejte Draw Planet Praha
Jednou týdně, vždy ve stejný den a čas, se setkáte se stejnými nadšenci do fotografování jako jste Vy sami a šikovnou lektorkou Helenou. Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, kteří ani pořádně nevědí, jak vzít foťák správně do ruky, tak ty, kteří se už o vytvoření nějakých pěkných fotek pokoušeli.

Trocha teorie
Už nebudete mačkat spoušť jen tak. Naučíte se vyčkat na ten správný moment. Co dalšího se v kurzu dozvíte?

 • Něco o historii a principu fotografie
 • Jaké druhy fotoaparátu existují
 • Co to je expoziční trojúhelník
 • Vysvětlíte si pojmy jako clona, ISO, expoziční čas, rozdíl mezi RAW a JPG
 • Jak správně zaostřit
 • Pravidlo třetin
Foto: Komerční sdělení

Praxe je samozřejmou součástí kurzu
Kurz fotografování je samozřejmě nejen o teorii, ale také o praxi. Bez základních znalostí teorie se ale neobejdete. Takže až proniknete do jejích tajů a budete rozumět základním pojmům, vyzkoušíte si různé způsoby fotografování. 

Je důležité umět pracovat s bleskem, který je skvělým pomocníkem, vědět, jak poskládat kompozici fotky. Sladíte barvy, najdete ten nejlepší úhel pro focení. Na notebooku provedete důležité úpravy fotek ve Photoshopu a Lightroomu.

Kromě toho se můžete těšit na samotné fotografování. Kde a co budete fotit?

 • V přírodě se pokusíte zachytit malebnou krajinku
 • Vyzkoušíte si focení v pravém fotoateliéru
 • Vyfotíte modelku
 • Zvládnete perfektní portrét
 • Ovládnete komerční fotografii
Foto: Komerční sdělení

Co když nemám vlastní fotoaparát?
Nic se neděje. Kdo by taky investoval do vybavení, když tomu pořádně nerozumí? Až se budete na kurz přihlašovat, stačí říct, že nemáte vlastní zrcadlovku nebo bezzrcadlovku. V ateliéru Vám ji na kurz zapůjčí.

Tak co, jdete do toho? Uvidíte, že za pár měsíců budete ze svých fotografií nadšeni a budete se jimi rádi chlubit.

 

Právě se děje

před 7 minutami
před 25 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 43 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy