Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

FinGOOD sklízí úspěchy – profinancovaných 100 milionů a zájem tisíců investorů

komerční článek
9. 3. 2021 13:41
Crowdfunding jako moderní způsob financování přitahuje stále více pozornosti. FinGOOD, který propojuje společnosti poptávající financování s individuálními investory, se těší nebývalému zájmu a sbírá úspěchy.
Foto: Fingood

Crowdfunding začíná být z pohledu investorů stále více vnímám jako profitabilní způsob zhodnocení peněz s rozumnou mírou rizikovosti. Dostává se tak do hledáčku stále více investorů, kteří kromě zhodnocení berou v potaz i přímou podporu českých podnikatelů.

Z toho se velmi těší investiční platforma finGOOD, kde se poptávka po investicích projevila hned na začátku tohoto roku. V lednu platforma zveřejnila první letošní investiční příležitost ve výši 5 milionů korun do společnosti M&M Skubida Trade a zafinancovala ji za pouhých 45 minut. Na developerský projekt Hutě Rezidence ve výši 4 miliony korun stačilo dokonce o 15 minut méně.

Společnosti tak získaly poptávané finanční prostředky velmi rychle, což je spolu s možností oslovit nové bonitní klienty jedním z hlavních důvodů, proč firmy poptávají financování pomocí crowdfundingu.

"Investiční crowdfunding je v současné době vnímán jako efektivní a demokratický způsob financování, který umožňuje investorům investovat do firem, jež nejsou veřejně obchodovatelné, a tudíž jsou pro drobné individuální investory nedostupné," popisuje Vít Endler, ředitel finGOOD.

Jeho slova jen potvrzuje fakt, že finGOOD dokázal firmám zprostředkovat téměř 100 milionů korun a meziročně vzrostl o 150 procent. Opřít se také může o silnou investorskou základnu. Počet registrovaných investorů se během roku dokázal vyšplhat na 2000 a stále roste. To jenom podtrhuje jak rekordní rok, finGOOD zažil.

Co stojí za tímto úspěšným rokem?

FinGOOD se vydává směrem, kdy investorům nabízí jen prověřené české společností s nejméně dvouletou historii. Díky své kvalitní risk analýze a zkušenému týmu risk managerů, se tak k investorům dostávají jen prověřené společnosti.

Na podzim loňského roku se také finGOOD zaměřil na oblast e-commerce a umožnil investorům investovat do projektů a firem z této dynamicky rostoucí oblasti. První vlaštovkou byla společnost Český ráj outdoor, která díky získaným financím mohla ukočírovat svůj růst během jejich hlavní sezóny.

FinGOOD se ovšem cíleně vyhýbá startupům nebo podnikatelským nápadům v počátečním stadiu, které pro investory znamenají mnohem vyšší riziko.

"Ve většině případů poptávají crowdfundingové financování společnosti, které hledají rychlý, flexibilní a férový způsob financování bez zbytečných průtahů. V roce 2020 se na nás obracely i firmy, které jejich banka nechala ve štychu, přestože jejich byznys model byl léty ověřený a během krize naopak měly možnost díky získaným financím posílit svou tržní pozici," doplňuje Endler.

FinGOODu se tak podařilo během tohoto rekordního roku resuscitovat český peer-to-business trh a dostat se k rekordním číslům. Ani v letošním roce nemá v plánu zpomalovat a vytyčil si ambiciózní cíl: profinancovat více než půl miliardy korun.

Největší tuzemská crowdfundingová investice

FinGOOD se rozhodně výzev nebojí. To je případ i momentálně největší tuzemské crowdfundingové akce probíhající na finGOOD.cz.

Společnost Slezskomoravská developerská s.r.o. si na platformu přišla pro úvěrové financování s cílovou částkou 20 milionů korun. Investorům, kteří se na úvěr poskládají, nabízí na oplátku zhodnocení 6 % ročně na 24 měsíců. Celkem si tak investoři rozdělí výnos ve výši 2,4 mil. Kč poměrově podle výše své investice.

"Spojení crowdfundingu a developmentu se přímo nabízelo. Investice do nemovitostí je dnes téměř sázka na jistotu. Mnoho investorů však chce nebo může investovat maximálně desítky až stovky tisíc korun. A přesně proto jsme tady." vysvětluje Vít Hutař, CMO finGOOD.

Jeho slova potvrzuje fakt, že z cílové částky 20 milionů, už je téměř polovina zainvestovaná. Investiční crowdfunding je tedy jednou z možných cest, jak své peníze zhodnotit díky silné poptávce po nemovitostech. Před samotným zveřejněním investiční příležitosti provede platforma pečlivou analýzu rizik. Výsledek tzv. due diligence zpřístupní registrovaným investorům, kteří tak získají maximum informací a mohou se rozhodnout, jestli a jakou částku do projektu investují.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Moskva podle Lavrova vyhostí kromě deseti amerických také tři polské diplomaty v reakci na stejný krok Varšavy, uvedla DPA.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy