reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Férové podnikání má cenu a vy ji můžete získat!

Přihlaste se do ceny TOP Odpovědná firma

Již 14 let cena TOP Odpovědná firma vyzdvihuje zajímavé aktivity na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání.  

Společenská odpovědnost firem (CSR) je v České republice pojem, který získává na hodnotě. Odpovědné firmy usilují o udržitelný přístup nejen ve vztahu ke společnosti a životnímu prostředí, ale i směrem ke svým zaměstnancům, zákazníkům a dodavatelům.

Příkladem může být společnost Vodafone, která se rozhodla zavést odpovědnost přímo do své firemní strategie. "Jedině tak můžeme přispět k dlouhodobým měřitelným pozitivním výsledkům například v zaměstnávání matek s malými dětmi, v systematickém snižování uhlíkové stopy nebo v kariérní podpoře mladých lidí," upozorňuje Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a udržitelného podnikání Vodafone Czech Republic.

Udržitelné podnikání zahrnuje široký komplex témat, která stojí i na sdílení hodnot mezi firmou a okolím. "Jsme přesvědčeni, že úspěch v podnikání nemá být dosahován na úkor lidí ani přírody. Proto jsme mezi své cíle zařadili mezinárodní projekty certifikace, ale i lokální ekologický koncept Green office. Snížili jsme tak dopad na životní prostředí, ušetřili náklady a provedli osvětu našich zaměstnanců," uvádí Eva Kotýnková, Corporate Communications Manager Tchibo.

Společenská odpovědnost je také cesta do budoucna, která firmě umožňuje získat pozitivní dopad na své okolí. Tento vliv může vycházet i ze samotného předmětu podnikání. Dobrým příkladem je Dialiga.cz, projekt firmy Sanofi, diabetologů a neziskové organizace Diacentrum. "Jde o jeden z prvních lifestylových projektů pro české pacienty s diabetem, který strategicky využívá sociální média. Cílem Dialigy je vytvořit komunitu pacientů, kteří chtějí navzájem sdílet zkušenosti, jak nejlépe zvládat a kompenzovat své onemocnění," vysvětluje mluvčí Filip Hrubý.

Máte také zajímavý projekt, se kterým byste se chtěli pochlubit? Přihlášky do letošního ročníku zasílejte prostřednictvím on-line formuláře, který najdete na stránkách www.odpovednefirmy.cz. Účast v ceně TOP Odpovědná firma je zdarma, a je otevřena pro malé i velké společnosti. 

autor: komerční článek | 21. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama