Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Fenomén Gott slaví 80. narozeniny. Kupte si pamětní medaili s jeho podobiznou

24. 7. 2019 11:34
Nejúspěšnější zpěvák české historie slaví významné jubileum. Česká mincovna ho proto na počest jeho osmdesátých narozenin vyobrazila na třech pamětních medailích. O ně je mezi lidmi velký zájem. Kromě sběratelského hlediska mají medaile také investiční potenciál.
Foto: Česká mincovna

Česká mincovna zakončila třídílnou sérii s Karlem Gottem medailí, na které je zpěvák vyobrazen jako celospolečenský fenomén. Připomíná tak pozici, kterou si Gott na české hudební scéně za téměř šedesát let vybudoval. Jeho hvězda začala zářit v roce 1962, kdy vydal svou první gramofonovou desku. Ta se mu povedla natolik, že se postupem času stal v Československu jedním z nejpopulárnějších umělců. Jeho věhlas se rozšířil i daleko za hranice. Získal si mnoho fanoušků v Německu, Rakousku, Rusku i Polsku. Stal se z něho celospolečenský fenomén, který do té doby neměl obdoby.

"Karla Gotta milují lidé napříč všemi generacemi, kteří jsou rádi, že zažili zpěváka v době největší slávy. Kromě mnoha úchvatných vystoupení, která jim zůstanou do konce života v paměti, mají jedinečnou možnost pořídit si památku na tohoto významného umělce," připomíná Jaroslav Černý z České mincovny možnost zakoupit si medaili vyraženou u příležitosti zpěvákových osmdesátin.

Medaile jsou k dostání ve dvou variantách. Zlatých půluncových je vyraženo celkem pět set. Tři sta z nich je navíc na hranách ručně očíslováno, čímž jsou ještě vzácnější. 

Foto: Česká Mincovna

Stříbrných medailí bylo vyrobeno celkem tisíc. Šest set z nich je taktéž označeno číslem na hranách, což z nich dělá cenné a vzácné kusy.

Foto: Česká mincovna

Umění spojené s investicí

Spojením dokonalého uměleckého díla a vysokého investičního potenciálu se z medaile stává žádaný produkt, o který je mezi lidmi enormní zájem. O návrh medaile se postaral známý medailér Asamat Baltaev, který jednu z jejích stran ozdobil dokonalou podobiznou Karla Gotta s vousy a ve stylovém klobouku. Druhou poté stylizoval do podoby vinylové desky. Té vévodí český slavík obklopený názvy států, ve kterých koncertoval.

Nákup medailí určitě není vhodný pouze pro sběratele. Vyplatí se, i když si je chcete koupit pouze pro radost nebo na památku. Vaše sbírka totiž začne nabývat na hodnotě díky růstu cen drahých kovů na světových burzách, který předpovídá většina uznávaných ekonomů po celém světě.

Foto: Česká mincovna

"Díky příznivým výhledům cen zlata a stříbra je medaile vhodným doplňkem investičního portfolia. Vedle spořicích účtů a investic do podílových fondů je to zajímavý způsob, jak uložit na delší dobu své peníze," dodává Černý.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy