reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Fenomén Česka: letní hudební festivaly

Foto: Hamé s.r.o.
Stanování v přírodě, koncerty známých kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se každé léto koná asi tři sta hudebních festivalů a další přibývají.

Mezi návštěvníky jsou nejčastěji dvacátníci a třicátníci, ale čím dál častěji jezdí na festivaly i rodiny s dětmi nebo starší generace. Zlepšuje se totiž zázemí v kempech i festivalových areálech. Minuly už časy, kdy ve stanových městečkách chyběla tekoucí voda a vykoupat se mohli návštěvníci jen v blízkých potocích či rybnících.

Některé festivaly nabízí nadstandardně vybavené stany či chatky k pronájmu, kde se mohou lidé pohodlně vyspat na matraci. Návštěvníci si snadno nechají nabít mobil, vyberou si peníze z bankomatu, půjčí si kolo nebo koloběžku nebo naberou síly v houpací síti v odpočinkové zóně.

TIP PRO VÁS: Vybavte se na letní festivaly dostatečnou energií! Připravili jsme pro vás to nejdůležitější, abyste na víkendové akci netrpěli hlady ani nemuseli každou chvíli stát fronty u stánků. Stylový batůžek s paštikami a ovocnými kapsičkami jednoduše hodíte na záda a svačinka bude rychle po ruce.

Vylepšování služeb

Jedním z festivalů, které své služby každoročně vylepšují, jsou Hrady CZ, jejichž partnerem je společnost Hamé. Návštěvníkům nabízí úschovnu kol a batohů a součástí vstupenky jsou i vstupy na stálé expozice v hradech, u kterých se konají koncerty. To ocení zejména rodiny s dětmi, které také mohou využít VIP kempy, kde mají zajištěné sprchy s teplou vodou nebo obchod s potravinami.

Přestože jde pořád v první řadě o hudební festivaly, čím dál větší důraz se klade na doprovodný program. Návštěvníci mohou zajít na divadlo, autorská čtení, výstavy nebo si zalézt na horolezecké stěně či sjezd na lanové dráze. Pro děti jsou na festivalech speciální zóny, kde najdou různé soutěže nebo dětská představení. Objevují se také dětské koutky s hlídáním.

Stáhněte si novou mobilní hru a pobavte se na festivalu

Žlutá energie

Důležitou součástí festivalů jsou také stánky s občerstvením. Párky v rohlíku a rozmrazované hamburgery už mnoho lidí netáhnou. Festivaly se chlubí pestrým výběrem dobrot, včetně bezlepkových nebo vegetariánských jídel. Ze stánků v areálu mohou lidé ochutnat třeba halušky se zelím, kuskus se zeleninou nebo grilovanou klobásu z biochovu.

Návštěvníci však nemusí spoléhat jen na kupované občerstvení, do většiny festivalových areálů si mohou vzít vlastní svačinu. Chleba s legendární Májkou zažívá na letních festivalech velký návrat, protože balená paštika vydrží v batohu bez problému i několik dní. Po ránu, kdy jsou ještě stánky zavřené, a do obchodu je daleko, přijde určitě vhod.

Návštěva hudebního festivalu je jedním z letních zážitků, na které lidé vzpomínají i po letech. Výběr je opravdu pestrý a svůj festival si vyberou rockeři, folkaři i vyznavači taneční hudby. Rozhodovat se dá také podle délky festivalu, protože čtyřdenní pobyt ve stanu spojený s maratonem koncertů nemusí každého lákat. Existuje mnoho jednodenních či dvoudenních akcí, kde návštěvníci nasají festivalovou atmosféru, ale zároveň nepřijedou domů úplně vyčerpaní.

Festival Hrady CZ

13. ročník putovního festivalu, na kterém vystupují špičky české a slovenské hudební scény. Festival se koná v blízkosti hradů a návštěvníci mohou kromě koncertů zajít i na prohlídky památek. Partnerem je Hamé, výrobce paštiky Májka.

TIP: Festival Hrady CZ

TIP: Festival Hrady CZ

TOČNÍK - ŽEBRÁK

14. - 15. 7. 2017

KUNĚTICKÁ HORA

21. - 22. 7. 2017

ŠVIHOV

28. - 29. 7. 2017

ROŽMBERK NAD VLTAVOU

4. - 5. 8. 2017

BEZDĚZ

1. - 2. 9. 2017

VEVEŘÍ

11. - 12. 8. 2017

HRADEC NAD MORAVICÍ

18. - 19. 8. 2017

BOUZOV

25. - 26. 8. 2017

Více informací na www.hradycz.cz

 

 Zapojte se do soutěže

autor: komerční obsah | 25. 6. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama