reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Elektrické podlahové a stropní vytápění poskytuje nejrovnoměrnější rozložení teplot v místnosti

Foto: Fenix Group
U energeticky úsporných domů a bytů vám může elektrické podlahové a stropní vytápění, doplněné o sálavé panely, přinést nízké pořizovací i provozní náklady.

K tomu dostanete maximální tepelný komfort, nulové náklady na údržbu, bezobslužný provoz a čistý vzduch bez víření prachu. U elektrického vytápění nepotřebujete žádný kotel, který vám bude ohřívat vodu jako topné médium pro klasické teplovodní vytápění. Elektrické vytápění je díky tomu nejdokonaleji regulovatelný topný systém s nejmenší měrnou spotřebou energie.

Topný režim si můžete plně přizpůsobit svým potřebám i měnícím se rodinným a ekonomickým podmínkám. Při srovnání elektrického vytápění s plynovými nebo kondenzačními kotli hraje nezanedbatelnou roli tzv. nízký tarif. Nízkoenergetické objekty spotřebují přibližně jen 30% energie na vytápění, 30% na ohřev TUV a zbytek na běžný provoz domácnosti. Významnou část elektrické energie tak pořídíte za poloviční cenu.

Největším tuzemských a významným evropským výrobcem elektrických topných systémů je skupina Fenix Group, která má svůj tuzemský výrobní závod v Jeseníku. Páteř výrobního programu skupiny tvoří podlahové a stropní topné fólie ECOFILM, topné kabely a rohože ECOFLOOR, sálavé topné panely ECOSUN (vč. mramorových panelů MR a skleněných panelů GR) a přímotopné elektrické konvektory ECOFLEX.

Nízké pořizovací a provozní náklady jsou důležité, ale jak je to u elektrického vytápění s tepelným komfortem? Při výběru topného systémů je totiž dobré myslet i na tento parametr - velmi důležitá je například skutečnost, jak je rozložena teplota vzduchu mezi podlahou a stropem. Naše tělo reaguje na teplotu v každé části jinak, nejodolnější na změny teploty je hlava, naopak velmi citlivě reagují na teplotu naše kotníky a lýtka.

Optimální je rovnoměrné rozložení teploty od podlahy ke stropu: čím jsou rozdíly mezi teplotami vyšší, tím je tepelný komfort horší - citlivě reagujeme například na výskyt vzdušného proudění v místnosti. A jak ukazují výsledky měření v laboratořích UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov) při ČVUT Praha, nejrovnoměrnější rozložení teplot je v prostorách vytápěných tzv. velkoplošnými sálavými systémy - tedy podlahovým a stropním vytápěním.

autor: Fenix Group | 29. 3. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama