Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Dětské pokoje navrhují podle osobnosti dětí. Aby je rozvíjel a bavil

komerční článek
23. 7. 2019 9:18
Před patnácti lety byli prvním obchodem s designérským studiem u nás, které se zaměřilo na bydlení pro děti a teenagery. A začali nabízet originální pokojíky na zakázku. Dnes ještě častěji vyhledávají studio Viabel Šárky Richtrové rodiny, které chtějí pro své děti bydlení na míru, podle jedinečné osobnosti dítěte.
Foto: Komerční sdělení

"Pokojík pro dítě není jenom barevná zmenšenina pokoje pro dospělého, ale musí se do něj vejít celý dětský svět: takže v něm vytvoříme místo pro hru, odpočinek, návštěvy kamarádů, zábavu i snění," vysvětluje Šárka Richtrová ze studia Viabel. "Pokoje pro malé i větší děti proto navrhujeme a zařizujeme individuálně, podle přání dětí a jejich rodičů: s respektem k možnostem a životnímu stylu celé rodiny, ale hlavně podle temperamentu a jedinečné osobnosti dítěte. V takovém pokoji se dítě cítí dobře a může se v něm zdárně rozvíjet," je přesvědčená Šárka Richtrová.

Foto: Komerční sdělení
Foto: Komerční sdělení

Typickým zákazníkem Viabelu bývají rodiče, kteří pro své potomky nejprve přišli vybrat doplňky a originální nábytkové solitéry. A pak se rozhodnou, že si tu pokojík nechají vytvořit celý. "Spolupráce s odborníky jim přinese výrazně zajímavější řešení, než kdyby se o totéž pokoušeli sami. Navíc si nejen nábytek, ale i všechny interiérové doplňky vyberou na jednom místě a my zajistíme realizaci," vysvětluje Šárka Richtrová, jejíž studio dodává pokojíky "na klíč": od výběru nábytku, osvětlení, tapet, koberců, záclon a závěsů až po konečnou instalaci. A jak dítě roste a jeho vkus a záliby se vyvíjejí, pokojík pak průběžně obměňují. "V každém návrhu už rovnou počítáme s tím, že pokojík budeme muset přizpůsobovat, protože se k nám rodiny časem vrátí s novými požadavky. A přesně to se také děje," dodává. 

Rodiče zajímá udržitelný rozvoj
Žádaný je nábytek a bytové doplňky s "dobrým příběhem". "Čím dál víc lidí zajímá, odkud se vzalo to, v čem oni i jejich děti žijí. Udržitelnost, férové podmínky výroby, nábytek ze dřeva z evropských lesů, "eko" a "bio" certifikáty jsou dnes rozhodně v kurzu," potvrzuje Šárka Richtrová. Podle ní nejde o módu, ale o logický příklon části lidí k výrobkům, které jsou kvalitní, něco vydrží a vedle lákavého vzhledu a mají i dobrý původ. 

Foto: Komerční sdělení
Foto: Komerční sdělení

"V dětských pokojích tak vítězí jednoduchost, kvalitní nábytek, který se může proměňovat v čase a jemné pastelové barvy. Ty se dají krásně kombinovat a v pokojíku navodí pocit klidu, luxusu a harmonie. Vše dohromady - čistý design, kvalitní zpracování a navíc i vtip a důmysl - reprezentuje například dánská značka Oliver Furniture, nabízející mimo jiné postýlku Wood Mini+. Z postýlky pro miminko ji lze přestavět v postel pro batole, lůžko nebo pohovku školní dítě a nakonec ve zvýšenou postel, pod níž se skrývá dětmi oblíbená schovávačka nebo hrací koutek," vysvětluje Richtrová.

Foto: Komerční sdělení
Foto: Komerční sdělení

Dejte slovo dětem!
Úplně nejlepší prý ale je, když se do vymýšlení a zařizování zapojí dítě samotné. "Vždycky samozřejmě přiměřeně věku, ale opravdu býváme nejraději, když k nám rodiče do studia přijdou i se svými potomky. Často se stává, že právě děti přinesou našim designérům výborné nápady. A že jim svěří přání, o kterých rodiče neměli tušení," uzavírá Šárka Richtrová.

www.viabel.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy