Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Designové pokoje v libereckém Pytloun Grand Hotelu Imperial jsou galerií soudobého českého designu

5. 5. 2016 11:45
V unikátním projektu představuje hotel 36 designových pokojů – z nichž každý navrhl jiný architekt či studio a každý tak má jedinečnou atmosféru.
Lobby a recepce Pytloun Grand Hotelu**** Imperial
Lobby a recepce Pytloun Grand Hotelu**** Imperial | Foto: Komerční sdělení

Hotel Imperial v Liberci byl postaven ve 20. letech minulého století jako konstruktivistická stavba s prvky art deco. V 80. letech prošel nechvalně proslulou „renovací“, která pohřbila téměř vše z jeho prvorepublikového kouzla. V 90. letech budova řadu let chátrala a k životu přišla znovu až v rukou hoteliéra Lukáše Pytlouna. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo na podzim roku 2015 otevřeno prvních 67 pokojů a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý Kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška - Žák.

Pokoj Backstage z dílny Barbory Mluvkové z atelieru Konceptual
Pokoj Backstage z dílny Barbory Mluvkové z atelieru Konceptual | Foto: Komerční sdělení

V současné době Pytloun Grand Hotel Imperial otevírá veřejnosti první řadu designových pokojů, které navrhovali přední čeští architekti a designéři. Jejich podoba je opravdu rozmanitá a hosté si tak mohou vybrat podle svého vkusu, momentální nálady nebo třeba oblíbené barvy. Každý z pokojů je vybaven vířivou vanou.

Do světa Hollywoodu vás vtáhne pokoj nazvaný Backstage, jiný zase zahraje na strunu loveckých vášní. Některé pokoje svým stylem vybízejí k romantickým pobytům, jiné nabízejí umělecké či literární odkazy, další zas sázejí na hravost a radost ze života.

Pokoj nazvaný Kráska severu je dílem architektky Mariky Tafatové
Pokoj nazvaný Kráska severu je dílem architektky Mariky Tafatové | Foto: Komerční sdělení

Pokoj s názvem Kompozice 319 vychází ze stejnojmenného obrazu Pieta Mondriana, Simple Pleasure zase nabízí na stěnách i na stropě úryvky ze slavných literárních děl v různých jazycích. Pokoj On the Roof dovednou kompozicí prvků evokuje dojem, že se nachází na střeše hotelu, pokoji #UAXdesign pak dominuje stěna plná hravých obrázků a hesel.

Část pokojů svým designem opěvuje genia loci Liberce a jeho okolí. Například v pokoji Kráska severu budete spát přímo pod Ještědským hřebenem, který tvoří čelo postele. To je nasvíceno LED pásky, jejichž barvu si můžete sami nastavovat a tím zcela měnit atmosféru celého pokoje. To je ostatně možnost, která je k dispozici ve většině pokojů.

Jeden z pokojů Superior Double Deluxe
Jeden z pokojů Superior Double Deluxe | Foto: Komerční sdělení

Zde jsou jména autorů, uvedená v abecedním pořadí spolu s číslem a názvem pokoje:

• Lukáš Čapka - 420 - Lavande
• Nikola Filipová - 319 - Kompozice 319
• Tomáš Holub - 318 - LBC
• Vít Janečka - 320 - On the Roof
• Ondřej Kamenický - 301 - Na vlně
• Ateliér Kunc - 218 - Graphic
• Radek Leskovjan - 418 - #UAXdesign
• Cristina Mejia - 501 - Infinito
• Barbora Mluvková - 220 - Backstage
• Karel Novotný - 119 - Reflection
• Jan Počepický - 102 - (Gl)amour
• Ivo Prokel - 101 - Linie světla
• Kateřina Součková 7s - 317 - Brick & Wood
• Markéta Šafferová - 401 - Vádí
• Marika Tafatová - 201 - Kráska severu

V další fázi hotel představí pokoje těchto autorů:

• Chybik+Kristof Architects
• Lukáš Pytloun
• Barbora Sacher
• Skubb Studio
• Petr Stolín / Alena Mičeková
• Bořek Šípek
• David Vávra
• Martin Uher

Část architektů je členem sdružení Czech Deco Team, které celý projekt od počátku podporovalo, ať už výběrem architektů či dodávkami části vybavení designových pokojů.

Společnost Pytloun Hotels Group v současné době provozuje celkem šest hotelů, z toho pět hotelů v Liberci a jeden hotel v Harrachově.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Experti z Francie budou vyšetřovat sobotní útok na saúdská ropná zařízení

"V reakci na saúdskou žádost prezident Macron potvrdil korunnímu princovi, že Francie vyšle experty do Saúdské Arábie, aby se podíleli vyšetřování s cílem odhalit původce a způsob provedení útoku," uvedl úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Ten útok odsoudil a ujistil saúdského korunního prince Muhammada bin Salmána, že Francie bude usilovat o stabilitu na Blízkém východě.

Útok, z nějž USA viní Írán, dočasně snížil těžbu Saúdské Arábie o polovinu a krátkodobě způsobil nárůst ceny ropy o téměř 20 procent. Kromě toho může zmařit diplomatické snažení Francie, která usiluje o odvrácení konfliktu mezi Spojenými státy a Íránem, řekli diplomaté agentuře Reuters po jednání Macronova vyslance v Saúdské Arábii.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Peschkeová s Melicharovou v Ósace vítěznou šňůru neprodloužily

Zkušená deblistka Květa Peschkeová s Američankou českého původu Nicole Melicharovou v Ósace na titul z turnaje v Čeng-čou nenavážou. V prvním kole nestačily na ukrajinsko-americký tenisový pár Nadija Kičenoková, Abigail Spearsová a prohrály 2:6, 6:7. Nepřidají tak body do boje o účast na Turnaji mistryň.

Čtyřiačtyřicetiletá Peschkeová s šestadvacetiletou Melicharovou v neděli vybojovaly v čínském Čeng-čou třetí letošní a celkově pátý společný titul. V pořadí pro WTA Finals jsou pět týdnů před jeho začátkem stále na desátém místě, do Šen-čenu postoupí osm nejlepších dvojic sezony.

před 23 minutami

Tramvaj srazila na Masarykově třídě v Olomouci nezletilou chodkyní. Doprava do centra je zastavena

Nehoda se stala na páteřní tramvajové trati vedoucí od vlakového nádraží do centra města. Doprava je zde nyní zastavena, linky jsou odkloněny přes třídu Kosmonautů. Zastavení dopravy způsobilo kolaps na Masarykově třídě.

Nehoda se stala před osmou ráno. "Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetla tramvaj s nezletilou chodkyní. Ta utrpěla zranění, s nímž skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Veškeré příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou v šetření. V současné době je komunikace je v místě nehody z důvodu šetření uzavřena," uvedla policejní mluvčí.

Podle mluvčí dopravního podniku jsou tramvajové linky jedoucí po Masarykově třídě odkloněny. "Linky 2, 3, 4 a 6, které tudy jezdí, jsou odkloněny přes třídu Kosmonautů. Momentálně nedokážeme odhadnout, na jak dlouho," řekla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová. Zastavení dopravy způsobilo na Masarykově třídě v ranní špičce kolaps, auta policisté odkláněli po okolních ulicích.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Grygar před výstavou v Národní galerii překonal aukční rekord

Obraz průkopníka zvukomalby Milana Grygara z roku 1987 byl včera v síni European Arts v Praze vydražen za 1,55 milionu korun s aukční přirážkou, což je umělcův autorský rekord. "Sběratel ho vydražil po napínavém souboji na sále a telefonu," popisuje Albert Trnka, výkonný ředitel European Arts. Podle ní je poetika Grygarových černých obrazů založena na kontrastu černé plochy a ostré barevnosti linií vložených do zdánlivě prázdného prostoru. Prodané dílo pochází z let, kdy autor začal pracovat s námětem černé plochy kosmu a linie světla. Velká výstava Grygarových děl v pražském Veletržním paláci začíná pozítří.

Zdroj: ČTK
Další zprávy