reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Co je to zvířecí pohřebnictví?

Doba, kdy jsme ukládali k poslednímu spánku jen naše zesnulé blízké, je dávno pryč. Dnes na poslední cestu vypravujeme i naše domácí mazlíčky. Na co si dát při výběru pohřební služby pozor a co je klíčové při výběru zvířecího krematoria?

V roce 2017 vznikla Asociace zvířecího pohřebnictví jako spolek, který sdružuje subjekty zabývající se problematikou pohřbívání domácích mazlíčků. Obor zvířecí pohřebnictví se velmi dynamicky rozvíjí, ale česká legislativa zatím není příliš připravena. Kvalita jednotlivých zařízení se tak velmi liší.

Asociace zvířecího pohřebnictví pak sdružuje ty subjekty, které dodržují rozsáhlý etický a organizační kodex a zajišťují vysokou kvalitu svých služeb. Před návštěvou krematoria či hřbitova je důležité si uvědomit, jakým zázemím a referencemi tato zařízení disponují. Zakládající členové asociace, Krematorium zvířat Brno a Krematorium zvířat Praha, jsou k dispozici jak o svátcích, tak i víkendecha umožňují bezplatnou osobní účast včetně videozáznamu z kremace zvířete. Krematorium zvířat Brno, jako první krematorium svého druhu v České republice, dbá zejména na to, aby vše probíhalo nadmíru transparentně, můžete zde bezplatně žádat o svou přítomnost při téměř jakémkoliv kroku. Majitel zvířete se může se svým mazlíčkem rozloučit přímo před kremací v malé obřadní místnosti nebo vše může proběhnout bez osobní přítomnosti. Samotná kremace pak trvá přibližně hodinu a půl, výrazně odlišné časy kremací nabízené různými subjekty zvanými též krematoria zvířat nejsou příliš důvěryhodné a není možné, aby Vám například jakékoliv krematorium zvířat dopředu nesdělilo termín kremace či Vám neumožnilo osobní přítomnost při samotném žehu.  U zvířecích hřbitovů je pak nasnadě velmi dbát na zkušenosti stávajících klientů a na to, jestli jste schopni se na uvedené telefonní číslo dovolat i v pozdních hodinách.

Před návštěvou krematoria či hřbitova se neváhejte zeptat na zkušenosti jiných klientů, ptejte se na zázemí, na historii, zda je možné svého domácího mazlíčka uložit i o víkendu a zda je dané zařízení členem Asociace zvířecího pohřebnictví. Pokud ano, máte jistotu, že za své peníze dostanete kvalitní službu s pietním přístupem.

autor: Krematorium zvířat Brno | 7. 12. 2018 9:44

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama