reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čistý vzduch doma? Jde to i v zimě

Foto: HÖGNER s.r.o.
Podzim je krásné a barevné období. Zároveň se ale naše tělo a psychika musí vyrovnat s kratšími dny, nedostatkem světla a sychravým počasím. A v neposlední řadě i se zhoršenou kvalitou vzduchu. Ten je plný prachu, virů, plísní a dalších látek, které zatěžují a dráždí dýchací cesty.

Jak se škodlivinám ve vzduchu bránit?

Venku se není možné zcela ubránit, ale ve dnech se zhoršenými rozptylovými podmínkami lékaři doporučují omezit pobyt venku na nezbytně nutnou dobu a při pohybu venku nevyvíjet nadměrnou fyzickou aktivitu, která by vedla ke zvýšené intenzitě dýchání. Větrat se v takových dnech doporučuje krátce a intenzivně, maximálně po dobu čtyř minut.

Jaká je situace v našich domácnostech?

V interiérech, kde většina lidí tráví v zimě až 20 hodin denně, bývá situace mnohem horší než venku. Nečistoty ve vzduchu jako je prach, viry, plísně, cigaretový kouř a mnoho dalších, na nás tak působí prakticky pořád a výsledkem je častá únava, problémy se spánkem, zhoršení alergií, astmatu a respiračních onemocnění.  

Dají se škodliviny ze vzduchu odstranit?

O vzduch doma se musíme starat, protože většina škodlivin se do těla dostává prostřednictvím dýchacích cest. Základem je pravidelný úklid a větrání. A pomůže také čistička vzduchu, která průběžně zachycuje mikroskopické nečistoty ze vzduchu v interiéru. Kvalitní čistička si poradí s prachovými částicemi, pylem, plísněmi, viry, cigaretovým kouřem a různými výpary v domácnosti.   

Podle čeho vybírat čističku vzduchu?

Při pořizování čističky vzduchu si dejte práci s výběrem. Zajímejte se o účinnost čističky (min. 90 %), hlučnost (max.40 dB), druh filtrace (filtry výměnné x omyvatelné), ale také o související náklady, například o spotřebu elektrické energie. 

Nejoblíbenější čistička vzduchu v České republice 

Kvalitní čističkou vzduchu, která zachytí až 96 % polétavých nečistot, je Ionic-CARE Triton X6. Filtr je omyvatelný, používá se stále dokola a jeho životnost je neomezená. Mezi další výhody čističky Ionic-CARE patří absolutně tichý provoz a malá spotřeba elektrické energie. Čistička navíc obsahuje ionizátor, který vzduch v interiéru obohacuje o zdraví prospěšné záporné ionty. 

Čistička vzduchu Ionic-CARE se stala produktem roku 2015 i 2016 na Heureka.cz a spokojenost s ní pravidelně vyjadřuje až 99% uživatelů. Čističku zakoupíte za příznivou cenu, doprava je až do konce roku zdarma a při uvedení kódu AT7 v objednávce získáte navíc hodnotný dárek.

autor: komerční článek | 14. 11. 2017 10:03

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama