Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čínština, japonština a korejština jsou na vzestupu, pod správným vedením se dají ovládnout už za rok

komerční článek
1. 6. 2017 9:53
O asijských jazycích stále přetrvává mnoho mýtů. Například ten, že si v Asii všichni navzájem rozumí díky rozsypanému čaji, kterému se prý čínské znaky podobají.
Foto: Chinese Point

Nicméně o opaku se denně přesvědčují studenti těchto jazyků v jazykové škole Chinese Point, která se jako jedna z mála zaměřuje výhradně na asijské jazyky. Studenty potěší zjištění, že je nečeká žádné skloňování, rody atd. Záludnosti čínštiny, japonštiny a korejštiny tkví jinde, kupříkladu v působivém systému vyjadřování zdvořilosti.

Znalost těchto jazyků je stále žádanější vzhledem k vývoji ve světě. Pro jejich zvládnutí nestačí jen znalost gramatiky a slovní zásoby, důležité je úzké propojení se způsobem myšlení a tamními zvyklostmi.

Jedná se o běh na dlouhou trať, alternativou je však stále populárnější forma vzdělávání - pomaturitní studium v Chinese Pointu - jednoletý intenzivní jazykový kurz s denní docházkou, který je otevřen všem zájemcům nehledě na věk. Vysokou efektivitu zaručuje právě jedinečná intenzita kurzu, který studenty během jednoho školního roku posune z nuly na úroveň použitelnou pro běžnou komunikaci a vybaví pro další studium či pracovní uplatnění.

Základem je kvalitně zpracovaný studijní plán, založený na prověřených materiálech a cílená výuka pod vedením zkušených lektorů se specializovaným vzděláním.

Foto: Chinese Point

Pomyslnou vstupní branou do asijského světa jsou moderně vybavené učebny pojmenované po asijských metropolích. V Šanghaji, Tokiu či Soulu se tak studenti v přátelské atmosféře postupně seznamují s písmem, jazykem, ale i kulturou a reáliemi. Nutnou součástí je velké zastoupení hodin s rodilými mluvčími, kteří v hodinách konverzace zajišťují uvedení teoretických znalostí do praxe. Čeští lektoři mají nezastupitelnou roli z pohledu těch, kdo se s úskalími těchto jazyků museli sami vypořádat, navíc studentům mohou poskytnout cenné rady a zkušenosti s životem v daných zemích. Nechybí ani široký fond knihovny, eshop s materiály a zázemí s šálkem čaje.

Asie na zájemce čeká přímo v centru Prahy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Při explozi v Houstonu přišli o život dva lidé. Nešlo o záměrný čin, sdělili vyšetřovatelé

Mohutná exploze dnes v průmyslovém objektu na severozápadě Houstonu na jihu Spojených států zabila dva lidi, srovnala se zemí budovu skladu zboží a poškodila několik okolních domů. Oznámila to místní policie. Podle vyšetřovatelů nešlo o záměrný čin, nicméně trestní stíhání neznámé osoby bylo zahájeno.

Šéf houstonských hasičů Samuel Peňa na twitteru varoval obyvatele, aby se k místu zásahu nepřibližovali. Přislíbil, že hasiči příčinu výbuchu oznámí, jakmile budou mít konkrétní informace. Dodal, že evakuace vyhlášena nebyla, ale bylo uzavřeno několik okolních ulic.

Peňa rovněž napsal, že odborníci v okolí sledují kvalitu ovzduší, ale že žádný únik nebezpečných látek zaznamenán nebyl.

Exploze, kterou zachytily kamery, byla natolik silná, že otřásla domy v okolí. Domy a další stavby v okolí mají poškozené střechy a stěny. Drobné škody jako rozbitá okna a dveře ohlásili i lidé ve vzdálenějších oblastech.

Velká síla exploze, kterou doprovázel mohutný záblesk a která byla slyšet na kilometry daleko, vyvolala na twitteru spekulace, že město zasáhl meteorit nebo vybuchla puma.

před 54 minutami

Policie obvinila dva lidi kvůli úmrtí muže po pádu pod metro

V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva lidé. Uvedl to dnes server iDNES.cz. Kvůli věku obviněných nechtěli policisté podle serveru uvést k případu bližší informace.

Muž spadl do kolejiště metra ve čtvrtek kolem 19:30 ve stanici Anděl na lince B. "Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ve čtvrtek ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Svědci incidentu podle některých médií uváděli, že muže z nástupiště někdo shodil. Policisté to ale zatím nepotvrdili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy