Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čínština, japonština a korejština jsou na vzestupu, pod správným vedením se dají ovládnout už za rok

komerční článek
1. 6. 2017 9:53
O asijských jazycích stále přetrvává mnoho mýtů. Například ten, že si v Asii všichni navzájem rozumí díky rozsypanému čaji, kterému se prý čínské znaky podobají.
Foto: Chinese Point

Nicméně o opaku se denně přesvědčují studenti těchto jazyků v jazykové škole Chinese Point, která se jako jedna z mála zaměřuje výhradně na asijské jazyky. Studenty potěší zjištění, že je nečeká žádné skloňování, rody atd. Záludnosti čínštiny, japonštiny a korejštiny tkví jinde, kupříkladu v působivém systému vyjadřování zdvořilosti.

Znalost těchto jazyků je stále žádanější vzhledem k vývoji ve světě. Pro jejich zvládnutí nestačí jen znalost gramatiky a slovní zásoby, důležité je úzké propojení se způsobem myšlení a tamními zvyklostmi.

Jedná se o běh na dlouhou trať, alternativou je však stále populárnější forma vzdělávání - pomaturitní studium v Chinese Pointu - jednoletý intenzivní jazykový kurz s denní docházkou, který je otevřen všem zájemcům nehledě na věk. Vysokou efektivitu zaručuje právě jedinečná intenzita kurzu, který studenty během jednoho školního roku posune z nuly na úroveň použitelnou pro běžnou komunikaci a vybaví pro další studium či pracovní uplatnění.

Základem je kvalitně zpracovaný studijní plán, založený na prověřených materiálech a cílená výuka pod vedením zkušených lektorů se specializovaným vzděláním.

Foto: Chinese Point

Pomyslnou vstupní branou do asijského světa jsou moderně vybavené učebny pojmenované po asijských metropolích. V Šanghaji, Tokiu či Soulu se tak studenti v přátelské atmosféře postupně seznamují s písmem, jazykem, ale i kulturou a reáliemi. Nutnou součástí je velké zastoupení hodin s rodilými mluvčími, kteří v hodinách konverzace zajišťují uvedení teoretických znalostí do praxe. Čeští lektoři mají nezastupitelnou roli z pohledu těch, kdo se s úskalími těchto jazyků museli sami vypořádat, navíc studentům mohou poskytnout cenné rady a zkušenosti s životem v daných zemích. Nechybí ani široký fond knihovny, eshop s materiály a zázemí s šálkem čaje.

Asie na zájemce čeká přímo v centru Prahy.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 30 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy