Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čínština, japonština a korejština jsou na vzestupu, pod správným vedením se dají ovládnout už za rok

komerční článek
1. 6. 2017 9:53
O asijských jazycích stále přetrvává mnoho mýtů. Například ten, že si v Asii všichni navzájem rozumí díky rozsypanému čaji, kterému se prý čínské znaky podobají.
Foto: Chinese Point

Nicméně o opaku se denně přesvědčují studenti těchto jazyků v jazykové škole Chinese Point, která se jako jedna z mála zaměřuje výhradně na asijské jazyky. Studenty potěší zjištění, že je nečeká žádné skloňování, rody atd. Záludnosti čínštiny, japonštiny a korejštiny tkví jinde, kupříkladu v působivém systému vyjadřování zdvořilosti.

Znalost těchto jazyků je stále žádanější vzhledem k vývoji ve světě. Pro jejich zvládnutí nestačí jen znalost gramatiky a slovní zásoby, důležité je úzké propojení se způsobem myšlení a tamními zvyklostmi.

Jedná se o běh na dlouhou trať, alternativou je však stále populárnější forma vzdělávání - pomaturitní studium v Chinese Pointu - jednoletý intenzivní jazykový kurz s denní docházkou, který je otevřen všem zájemcům nehledě na věk. Vysokou efektivitu zaručuje právě jedinečná intenzita kurzu, který studenty během jednoho školního roku posune z nuly na úroveň použitelnou pro běžnou komunikaci a vybaví pro další studium či pracovní uplatnění.

Základem je kvalitně zpracovaný studijní plán, založený na prověřených materiálech a cílená výuka pod vedením zkušených lektorů se specializovaným vzděláním.

Foto: Chinese Point

Pomyslnou vstupní branou do asijského světa jsou moderně vybavené učebny pojmenované po asijských metropolích. V Šanghaji, Tokiu či Soulu se tak studenti v přátelské atmosféře postupně seznamují s písmem, jazykem, ale i kulturou a reáliemi. Nutnou součástí je velké zastoupení hodin s rodilými mluvčími, kteří v hodinách konverzace zajišťují uvedení teoretických znalostí do praxe. Čeští lektoři mají nezastupitelnou roli z pohledu těch, kdo se s úskalími těchto jazyků museli sami vypořádat, navíc studentům mohou poskytnout cenné rady a zkušenosti s životem v daných zemích. Nechybí ani široký fond knihovny, eshop s materiály a zázemí s šálkem čaje.

Asie na zájemce čeká přímo v centru Prahy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy