Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Čínština, japonština a korejština jsou na vzestupu, pod správným vedením se dají ovládnout už za rok

komerční článek
1. 6. 2017 9:53
O asijských jazycích stále přetrvává mnoho mýtů. Například ten, že si v Asii všichni navzájem rozumí díky rozsypanému čaji, kterému se prý čínské znaky podobají.
Foto: Chinese Point

Nicméně o opaku se denně přesvědčují studenti těchto jazyků v jazykové škole Chinese Point, která se jako jedna z mála zaměřuje výhradně na asijské jazyky. Studenty potěší zjištění, že je nečeká žádné skloňování, rody atd. Záludnosti čínštiny, japonštiny a korejštiny tkví jinde, kupříkladu v působivém systému vyjadřování zdvořilosti.

Znalost těchto jazyků je stále žádanější vzhledem k vývoji ve světě. Pro jejich zvládnutí nestačí jen znalost gramatiky a slovní zásoby, důležité je úzké propojení se způsobem myšlení a tamními zvyklostmi.

Jedná se o běh na dlouhou trať, alternativou je však stále populárnější forma vzdělávání - pomaturitní studium v Chinese Pointu - jednoletý intenzivní jazykový kurz s denní docházkou, který je otevřen všem zájemcům nehledě na věk. Vysokou efektivitu zaručuje právě jedinečná intenzita kurzu, který studenty během jednoho školního roku posune z nuly na úroveň použitelnou pro běžnou komunikaci a vybaví pro další studium či pracovní uplatnění.

Základem je kvalitně zpracovaný studijní plán, založený na prověřených materiálech a cílená výuka pod vedením zkušených lektorů se specializovaným vzděláním.

Foto: Chinese Point

Pomyslnou vstupní branou do asijského světa jsou moderně vybavené učebny pojmenované po asijských metropolích. V Šanghaji, Tokiu či Soulu se tak studenti v přátelské atmosféře postupně seznamují s písmem, jazykem, ale i kulturou a reáliemi. Nutnou součástí je velké zastoupení hodin s rodilými mluvčími, kteří v hodinách konverzace zajišťují uvedení teoretických znalostí do praxe. Čeští lektoři mají nezastupitelnou roli z pohledu těch, kdo se s úskalími těchto jazyků museli sami vypořádat, navíc studentům mohou poskytnout cenné rady a zkušenosti s životem v daných zemích. Nechybí ani široký fond knihovny, eshop s materiály a zázemí s šálkem čaje.

Asie na zájemce čeká přímo v centru Prahy.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy