reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Chci půjčku, ale nikde mi nechtějí půjčit

Pracovníci bank a call center velmi často slýchávají větu: "Nikde mi nepůjčí, můžete mi pomoci?" Žadatelé si bohužel neuvědomují, že jedinou možností je razantní změna v jejich chování anebo vyhlášení osobního bankrotu, díky němu mohou začít znovu s čistým štítem. Je to začarovaný kruh.

Člověk si vezme několik půjček, které úmyslně nesplácí anebo to jednoduše nemůže zvládnout. Tímto jednáním získá negativní záznamy v registrech dlužníků, takže mu už v bance nemohou vyhovět. Poté je možná pouze nebankovní půjčka bez registru ihned na účet. Ta vám ve většině případech nemůže poskytnout tak dobré podmínky. Většina dlužníků poté usiluje o konsolidaci půjček, ale ve chvíli, kdy je už pozdě, protože je na ně uvalena exekuce nebo jsou v insolvenci.

Chybí nám zodpovědnost?

Rozhodně nemůžeme všechny dlužníky házet do jednoho pytle, mnozí z nich se dostali do problémů cizím zaviněním, ale velké procento z nich nepřemýšlí, co bude za měsíc, ale zajímá je pouze přítomnost. Určitě to znáte, "To se nějak zvládne". Finanční gramotnost by se měla vyučovat již na základních školách. Člověk, který se ke svým finančním závazkům chová nezodpovědně, nemůže čekat, že v případě problémů vyjdou všude vstříc.

Půjčka, která pomůže

Ačkoli jsou půjčky brané jako velké "zlo" věřte tomu, že jsou lidé, kterým půjčka ihned na účet skutečně pomohla. Mnoho společností vzniklo pouze díky tomu, že si mohli vypůjčit. Rovněž začínající podnikatelé. V životě každého z nás může nastat situace, kdy se úvěr vyplatí. Například, když nastupujete do nového zaměstnání, které je daleko od místa bydliště a bez auta se do něj včas nedopravíte. I malá půjčka do 5000 může pomoci, vám možná ne, ale matce na mateřské dovolené jistě ano.

Mám nízký příjem

Pro žadatele, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků, může být těžší sehnat jakoukoli finanční pomoc, ale není to nemožné. Existuje půjčka bez registru a potvrzení o příjmu o kterou lze žádat online.

autor: komerční obsah | 19. 10. 2017 12:29

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama