Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Chcete vědět v jaké kondici je Vaše výroba?

komerční článek
2. 12. 2020 13:08
PILZ Data System – (PDS) řeší monitoring výroby a procesů, ale nejen to - odhalí Vám i to, co jste ani netušili.
Chcete vědět v jaké kondici je Vaše výroba?
Chcete vědět v jaké kondici je Vaše výroba? | Foto: komerční článek

Na převratnou novinku firmy PILZ se ptáme jejího CEO Michala Nevěřila

Co Váš systém vlastně dělá?

PILZ Data System má jednoduchý základní úkol - mít vše pod kontrolou. Managementu firmy umožňuje optimalizovat náklady a efektivně řídit výrobu, údržbu i skladové zásoby. Je navržen pro jakýkoli stroj či technologii a měl by dělat hlavně to, co náš zákazník potřebuje.

Tím chcete říci, že to není hotový systém, ale spíše řešení, které se vytvoří, až na přání zákazníka?

Naprosto přesně. Jedná se o modulární systém, který má mnoho možností, od základního sběru dat, až po komplexní monitoring efektivity Vaší výroby, včetně prediktivní údržby.

Řekněme, že jsem si Váš systém pořídil a mám ta "data". K čemu mi nasbíraná data budou?

Nasbíraná data jsou uložena buď na PILZ cloudu, nebo na Vašem serveru. Můžeme je vizualizovat dle Vašich potřeb, vyhodnocovat pomocí pokročilejších metod a notifikací. Nakonec vše může vést až po velmi komplexní vyhodnocování efektivity strojů včetně prediktivní údržby.

Příklad monitoringu pomocí PDS.
Příklad monitoringu pomocí PDS. | Foto: Pilz

Jaký může mít systém pro zákazníka další ekonomický přínos kromě monitoringu problémů?

Správná práce s daty vede k přímé úspoře nákladů více možnými způsoby. Ať už tím, že měříte, monitorujete a srovnáváte spotřeby energií a dalších médií. Tak i tím, že zabezpečíte to, že zaškolený personál obsluhuje Vaše stroje správně a nemůže dojít k jejich poškození díky neodborné obsluze. V neposlední řadě i to, že sledujete a přesně víte, kdy stroje pracují a pokud ne, tak proč stojí.

A co ta prediktivní údržba, vnímáte ji také jako aktuálně "žhavé" téma?

Díky tomu, že víte v jaké kondici Vaše stroje jsou, můžete optimalizovat množství lidí na údržbě, skladu, množství náhradních dílů a další oblasti. Pomůže také, když Váš stroj je osazen i systémem na monitoring vibrací, což náš systém také umožňuje.

Řekněme, že mne Váš systém zaujal. Jak se k němu mohu nejlépe dostat?

Kontaktujete nás, společně probereme všechny Vaše potřeby, podíváme se na Vaše stroje a nabídneme Vám kompletní řešení. Náš systém si případně můžete vyzkoušet na "pilotním stroji". Následně k Vám dorazí náš technik, který systém přiveze v připravené DEMO "krabici", kterou osadíme na stroj. Technik systém nakonfiguruje a připojí na náš Cloud. Než dojede zpět do naší kanceláře, my se spolu již můžeme na dálku dívat na Váš stroj.

To zní až skoro neuvěřitelně. To bude jistě finančně nákladný systém, že?

Naopak, součástí naší filozofie je, aby systém byl dostupný. Na jeden stroj počítáme náklady v řádech nižších tisíců korun. To se prosím bavíme o verzi na našem Cloudu. Ta ale není zdaleka podmínkou. U větších systémů a zákazníků, kteří chtějí mít svá data u sebe, máme plnohodnotný systém připraven i na instalaci na server u zákazníka. V kompletní funkcionalitě a konfiguraci.

Michal Nevěřil

42 let, CEO PILZ CZ&SK koordinující HU, RO, BG.

Zkušený manager s 20-ti letou praxí a zkušeností v oblasti Robotiky a Automatizace. V roce 2013 zakladatel poboček PILZ v CZ &SK. Nyní mají pobočky více než 30 zaměstnanců operujících v 5 zemích Východní Evropy.

[email protected]

www.pilzautomation.cz

 

Právě se děje

před 18 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 57 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy