reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Cestovní kancelář ASIANA a její lidé. Seriál VII.

Doby, kdy jsme ve firmě dělali všichni všechno, jsou dávno pryč. Za prací každého operátora, obchodníka nebo účetní stojí kolegové, kteří se starají o funkčnost našich systémů a technického zázemí, o organizaci práce a v neposlední řadě o pořádek.

Přímo neviditelní pro  klienty a obchodní partnery jsou naši tři technologičtí PetrovéŠtěpánek, Neumann a Louda. Jejich zásluhou nám technické zázemí ve firmě běží jako dobře natažené hodinky. Jejich práce si cení ti kolegové, kteří mají možnost srovnání ze svých předchozích pracovišť. Dnešní pracovní místo sestává z viditelné části na pracovním stole - počítače, monitoru a telefonního přístroje. Vše ostatní se odehrává v neviditelném digitálním prostoru, s nímž nás spojuje serverovna, úložiště dat a infrastruktura. Pro nás nezasvěcené je to místo moderních kouzel, s nimiž to naši Petrové opravdu umí. Vzhledem k počtu lidí ve firmě a k výkonu, který podáváme, se jedná o relativně malý, leč vysoce efektivní tým. Jako vždy platí, že kvalitní nástroje a technologie šetří práci a čas.

Bez nadsázky ústřední postavou v naší firmě je kolegyně Táňa Vencová. Jejím pracovním místem je firemní velín, odkud má přehled prakticky o všem, co se u nás děje. Zná každého kolegu, všechny naše obchodní partnery a přesně ví, co potřebujeme k rozhodování o chodu firmy.

V klientské zóně naší centrály je Taťána Čajkovská první osobou, kterou potká každý příchozí do naší firmy. Vždy usměvavá a milá, ochotná poradit a nasměrovat. Nezaměnitelná osoba na správném místě.

K tomu, aby nám ve firmě nic nechybělo, jsou zde naši správcové Jiří Jakeš a Petr Weiser. Jsou to "poklady" naší firemní domácnosti. Když je potřeba, umí vše opravit, zařídit, dovézt. Neumím si představit, jak by se nám žilo v pracovním procesu bez jejich práce, stálé přítomnosti a hlavně laskavosti.

Halina Podprijatová má přívlastek dobrá duše naší firmy. Ona a její malý tým se starají o to, co nejmenovaní z nás dělají neradi nebo vůbec. O pořádek. Její zásluhou máme pracoviště, řečeno slovy klasika, "jako klícku". Její snaha změnit návyky některých z nás zanechávat po sobě důkazy o svých gastronomických zálibách na nepříslušných místech, se sice nesetkává vždy s úrodnou půdou, zato její energie vymýtit všechen nepořádek je neutuchající.

Snažím se ukázat, z jaké mozaiky se skládá personální složení naší firmy. Každá pracovní pozice má své místo a je důležitá pro chod celého organismu. Asiana je výrazně technologická firma s konzervativní firemní kulturou. Toto na první pohled neobvyklé spojení z nás dělá výjimečnou a úspěšnou firmu.

autoři: komerční článek, Šárka Litvinová | 8. 6. 2018 15:13

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama