reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Česká společnost CEE Real Estate si jde na dluhopisový trh pro půl miliardy

Foto: CEE Real Estate
Pětileté dluhopisy české společnosti CEE Real Estate jsou emitovány s výnosem 6 % ročně a disponují možností odprodeje či převodu.

Dluhopisový program je schválen ČNB do výše půl miliardy Kč. Investoři na emisi oceňují pravidelnou čtvrtletní výplatu výnosu, vysokou likviditu a účel využití prostředků na nákup nemovitostí. V době historických maxim akcií a zároveň nízkých úroků na spořicích účtech se stávají dluhopisy realitních a developerských společností oblíbenou alternativou pro uložení financí. Minimální investice je stanovena od 100 000 Kč. 

"Ekonomická situace nenasvědčuje, že by se úrokové sazby bankovních produktů měly významně odlepit ode dna. Státní dluhopisy měly tento rok výnos dokonce záporný. Investiční strategie CEE Real Estate staví na specifické selekci nakupovaných nemovitostí s výrazným diskontem, který umožňuje realizovat dlouhodobý zisk a představuje i reálné zajištění pro investory. To mnoho firem nabídnout nemůže," hodnotí tržní situaci analytik Jan Záhumenský.

Společnost CEE Real Estate bude těžit z mnoholetých zkušeností a úspěchu české investiční skupiny Comfort Finance Group CFG, které se podařilo v oblasti zajištěných úvěrů a nemovitostí jen během posledních 2 let zvýšit aktiva ve správě o více než 100 miliónů Kč.

Účelem této emise bude rozšíření hlavních činností CEE Real Estate, kterými jsou rychlý výkup nemovitostí pod tržní cenou a následný pronájem nebo prodej za tržní ceny a dlouhodobé investice do výnosových nemovitostí. Dluhopisový program umožní společnosti realizovat objemově větší nemovitostní transakce.

"Finance z emise dluhopisů nám poskytnou možnost rychle reagovat na výhodné nabídky na trhu. Evidujeme mnoho nemovitostí s právní vadou, exekucí nebo takových, kde majitel preferuje okamžitý prodej. Právě tam je prostor nalézt výrazné slevy oproti tržním cenám, které jsou dosažitelné obvyklým prodejním procesem," říká vlastník a jednatel společnosti Martin Cimala.

www.ceere.cz

autor: CEE Real Estate | 2. 11. 2017 13:53

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama