reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Češi se vracejí k tradici rodinných klenotů. Proč to dělají?

Foto: ALO diamonds
Podle průzkumu největšího českého klenotnictví a výrobce ALO diamonds pořizuje šperk jako investici každý čtvrtý Čech, který kupuje klenoty.

Dlouhodobě rostoucí ceny nejvzácnějších drahých kamenů, minimální výnosy z dluhopisů, minimální úročení bankovních vkladů a dlouhodobě klesající kurz eura a české koruny vůči dolaru. To jsou důvody, proč stále více Čechů pořizuje hodnotné klenoty jako způsob bezpečného dlouhodobého uchování peněz, který navíc generuje zajímavé zhodnocení.

Návrat k prvorepublikové tradici

Pořizování rodinných investičních šperků má dlouhou tradici v ekonomicky vyspělých zemích západního světa. Obliba ale velmi výrazně roste i v Česku. "V současné době prodáváme zhruba o čtvrtinu více investičních šperků než před rokem. Vracíme se k prvorepublikové tradici, kdy byl investiční rodinný šperk nedílnou součástí portfolia správce rodinného majetku. Ne nadarmo se říká, že 20 % svého majetku bychom měli uložit do jisté dlouhodobé investice, která má fyzickou podobu a je lehce přenositelná," uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel ALO diamonds, které se dlouhodobě specializuje na výrobu investičních klenotů.

Třpytivá investice se zajímavým zhodnocením

Investiční rodinné šperky představují bezpečné uložení rodinných financí a zároveň slouží jako rodinný symbol, který reprezentuje při různých společenských událostech. Zhodnocení zajišťují nejvzácnější drahé kameny naší planety, jako jsou diamanty, smaragdy, rubíny, safíry, tanzanity nebo paraíba turmalíny. Přes 70 % investičních šperků prodávaných v Česku obsahuje bílé diamanty. "Ceny velmi kvalitních větších leštěných diamantů za posledních 10 let podle agregovaných dat vzrostly o necelých 70 %. Hodnota vzácných růžových diamantů za posledních 8 let vzrostla téměř na dvojnásobek, žluté hodnotily o 90 % a modré o 70 %," dodává Alojz Ryšavý.

Protože nákup investičního šperku není běžnou každodenní událostí, ALO diamonds nabízí službu Private Client Services. Klienti jejím prostřednictvím získávají nezávislou individuální konzultaci s odborníkem na místě, které jim nejvíce vyhovuje.

autor: ALO diamonds | 4. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama