reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Češi denně otevřou na 300 tisíc pytlíků brambůrek. Co ale opravdu jíme a co ovlivňuje jejich chuť?

Brambora, olej a koření. Tři ingredience, z nichž vznikají bramborové lupínky. Jak rozpoznat kvalitní brambůrky od ostatních? Zaměřte se na původ.

Bez brambory nejsou brambůrky. Výslednou chuť ovlivňuje odrůda, původ i kvalita. "Díky kombinaci teplého počasí zajišťujícího vysokou hladinu škrobu a pravidelné péči můžeme vypěstovat nejkvalitnější brambory. Každou sledujeme od sazeničky až po balení do sáčků. Ročně spotřebujeme 45 000 tun brambor z České republiky," přibližuje Miloš Cikrt, vedoucí továrny společnosti Intersnack v Choustníku u Tábora, kde vznikají nejprodávanější brambůrky Bohemia. Pokud máte brambůrky rádi, určitě jste někdy narazili na tvrdší kousek, popřípadě tmavší místo. "Nejedná se o kaz, ale přirozenou věc. Brambora jako přírodní produkt má nedokonalosti, které jsou důkazem, že chips pochází ze skutečných brambor, nikoliv z hmoty," upozorňuje vedoucí výroby.

Zásadním prvkem je i typ oleje, na němž jsou brambůrky připravovány. Také on se výrazně podílí na výslední chuti a konzistenci. Nejčastěji se na obalech setkáte s rostlinným, palmovým nebo slunečnicovým olejem. "Značka Bohemia připravuje brambůrky pouze na 100% slunečnicovém oleji, tzv. HOSO. Má nižší podíl nenasycených mastných kyselin a příznivější účinky na zdraví. V tuto chvíli jsme jediní, kteří jej používají," objasňuje Cikrt.

Další důležitou ingredienci představuje koření. Značka Bohemia se drží tradičního procesu výroby a do brambůrků nepřidává aromata, ani barviva zvýrazňující chuť či barvu.  "Jeden sáček Bohemia Solené obsahuje zhruba 1 g soli. I když se to nezdá, stejná koncentrace soli je v krajíci chleba," říká Cikrt.

Co ovšem zůstává často bez povšimnutí, je správné balení. Sáčky v regálech mohou někdy působit až nafouklým dojmem. "Nejde o reklamní trik. Balíčky jsou plněny dusíkem, díky němuž se zachová nejen perfektní chuť brambůrků Bohemia po dobu spotřeby, ale především se ke spotřebiteli dostávají celé kousky, nikoliv drť," uvádí o balíčcích Cikrt. Díky tomu všemu zvolili spotřebitelé Bohemia za nejdůvěryhodnější značku v kategorii slaných pochutin 2016 a její novinky za nejlepší ve Volbě spotřebitele.

autor: komerční článek | 20. 10. 2017 14:41

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama