reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Bolí Vás často hlava, pálí oči nebo škrábe v krku? Zřejmě nežijete ve zdravém domě

Foto: komerční článek
Devadesát procent svého času trávíme uvnitř budov a usilujeme o to, aby naše domy byly teplé, bezpečné, pohodlné, krásné a nízkoenergetické.

Ve snaze snížit náklady na energii své domy utěsňujeme, málo větráme a jen málokdo myslí na to, aby se v nich také dobře dýchalo. Nedostatečné větrání v bytě ale způsobuje řadu problémů, například zvýšené množství oxidu uhličitého, který zhoršuje kvalitu vdechovaného vzduchu. Vzduch v bytě zhoršuje i vaření, zapalování svíček, kouření nebo domácí mazlíčci.

Co vše může být doma nezdravé?

  • Dokonale těsnící plastová okna
  • Neudržovaná klimatizace, syntetické koberce
  • Výpary z umělých hmot, nábytku a čisticích prostředků
  • Spaliny z plynových sporáků a vařičů
  • Zanesený komín, cigaretový kouř

Navíc do interiérů vniká zvenku prach, kouř, pyly, bakterie, viry a plísně a navyšují množství nečistot poletujících uvnitř bytu.

Mikroskopické částice poletují vzduchem a víří je pohyb obyvatel bytu, průvan, úklidové práce či domácí zvířata. Všechny tyto vlivy mají podíl na zhoršení zdravotního stavu astmatiků, alergiků, na opakovaných zánětech dolních cest dýchacích, na zhoršené koncentraci, častější únavě a celkovém oslabení imunity.

5 základních rad pro boj s alergií

1. uklízejte na vlhko, aby nedocházelo k víření prachu
2. omezte bytové textilie - přehozy, závěsy, záclony, koberce, plyšáky
3. zvolte nepéřové lůžkoviny a perte je pravidelně na vyšší teploty
4. udržujte vlhkost vzduchu v rozmezí 40-50 %
5. pořiďte si čističku vzduchu, která domácnost zbaví polétavých škodlivin

Čistěte doma vzduch

Při pořizování čističky vzduchu si dejte práci s výběrem. Zajímejte se o účinnost čističky, hlučnost, druh filtrace, ale také o související náklady, kterými mohou být např. náhradní filtry a spotřeba elektrické energie. Tyto položky nejsou zanedbatelné a mohly by se výrazně podepsat na navýšení rodinného rozpočtu.

Kvalitní čističkou vzduchu, která peněženku nijak nezatíží, je Ionic-CARE Triton X6. Tato čistička zachytává nečistoty s účinností až 96 % na svém omyvatelném filtru. Žádné další filtry se dokupovat nemusí, používá se stále jeden. Mezi další výhody čističky patří absolutně tichý provoz a malá spotřeba elektrické energie. Čistička navíc obsahuje ionizátor, který vzduch v interiéru obohacuje o zdraví prospěšné záporné ionty. Ty jsou běžnou součástí zdravého vzduchu v přírodě a jsou významným zdrojem energie lidského těla.                                                                                                                                                         Čističku Ionic-CARE zakoupíte za příznivou cenu a při uvedení kódu AT4 v objednávce získáte dárek. 

autor: komerční článek | 3. 3. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama