Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Běžný účet NEO je s úrokem 1,6 % p.a. novou jedničkou na trhu

21. 6. 2019 17:50
Unikátní NEO účet české banky Expobank CZ je díky úrokové sazbě 1,6 % ročně jedničkou mezi běžnými i spořicími účty bez poplatků a podmínek. Založení i vedení NEO účtu je nově nejen zcela zdarma bez omezení, ale také umožňuje bezplatně vybírat peníze z jakéhokoliv bankomatu po celém světě.
Foto: Expobank

NEO účet od Expobank CZ nově nabízí úročení vkladů ve výši 1,6 % p.a. To se vymyká standardnímu úročení na běžných účtech a vyrovná se účtům spořicím. Výše úrokové sazby je tak dokonce vůbec nejvyšší mezi účty, které jsou na českém trhu k dispozici bez podmínek a poplatků za jejich založení nebo vedení. "V NEO účtu se nám podařilo spojit tradiční bankovní služby s moderními FinTech nástroji v jedné platformě. Snažíme se jej neustále zdokonalovat, proto jsme nyní výrazně navýšili úrokovou sazbu," uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ. Založení a vedení účtu je zcela zdarma a bez omezení.

Neo účet Zlaté spoření
Neo účet Zlaté spoření | Foto: Expobank

Investice i spoření v jednom účtu
Úrok 1,6 % ročně platí bez jakéhokoliv omezení pro nové i stávající klienty, a to bez ohledu na výši částky na jejich účtu. Přestože je NEO formálně běžným účtem, nabízí vedle bezkonkurenční úrokové sazby i mnoho dalších výhod a funkcí. Jako první bankovní účet v Evropě totiž umožňuje nakupovat a prodávat bitcoiny, a to díky spolupráci banky se společností WBTCB. Uživatelé NEO účtu mají v internetovém bankovnictví k dispozici i veškeré údaje o aktuálním vývoji jejich hodnoty. Samozřejmostí je také kompletní přehled o vlastním portfoliu.

Uživatelé NEO účtu mohou rovněž investovat do začínajících i zavedených růstových firem prostřednictvím crowdfundingové platformy Fundlift. Získávají tak dluhopisy, investiční certifikáty nebo podíly ve vybraných společnostech. Své úspory mohou zabezpečit a zhodnotit i ve zlatých mincích nebo cihličkách díky Zlatému spoření od České mincovny. Stačí si jen vybrat měsíční spořicí částku, délku spoření, konkrétní zlatý produkt, a poté už jen potvrdit prostřednictvím SMS. "Úspory je možné vybrat ve zlatých produktech dle vlastního výběru. Klienti, kteří si spoření uzavřou alespoň na pět let s měsíční spořicí částkou minimálně 1500 korun, získají od banky odměnu ve zlatě v hodnotě 500 korun," říká Kateřina Petko.

Bezpečné investice do drahých kovů
Ke službám České mincovny, které lze prostřednictvím NEO účet využívat, patří také investice do drahých kovů. Nabízí možnost pořídit si zlaté a stříbrné mince nebo medaile, ale také investiční cihly a slitky. Zejména zlato totiž patří k nejstabilnějším a nejbezpečnějším produktům pro uložení a postupné zhodnocení financí. V období ekonomických krizí nebo inflace zlato pravidelně zvyšuje svou hodnotu. Jeho nákup i prodej je osvobozen od zdanění a jako investiční komodita je uznáváno po celém světě.

Ukázka NEO účtu
Ukázka NEO účtu | Foto: Expobank
 

Právě se děje

před 19 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy