reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Berendsen po akvizici mění svou značku a přibírá jméno skupiny

Po loňské akvizici skupinou Elis společnost Berendsen nově v České republice působí pod značkou „Berendsen Part of Elis“. Mezinárodní skupina Elis se tak po akvizici stala evropským lídrem v oblasti pronájmu textilního a hygienického servisního řešení.

Nová značka má za cíl posílit vedoucí postavení společnosti Elis na českém trhu v oblasti pronájmu oděvů. Mezi zákazníky patří zejména výrobní společnosti ze všech oborů, od potravinářství po automobilový průmysl, a jako jediná firma v ČR umí nabídnout také řešení pracovních oděvů i pro ultračisté provozy farmaceutických firem pracujících v nejvyšších třídách čistoty nebo v aseptickém prostředí. Společnost v České republice vlastní prádelny ve Slavkově a Velkých Pavlovicích. 

Kdo je skupina Elis?

Elis je jedničkou na evropském trhu v oblasti pronájmů a údržby oděvů a příslušenství pro oblasti pohostinství, hotelnictví, zdravotnictví a čisté a kontrolované prostředí.

Skupina Elis byla založena v roce 1883 ve Francii Théophilem Leducqem pod názvem Blanchiserie de Pantin, od šedesátých let minulého století vystupuje pak pod názvem Elis. Globálně se věnuje pronájmu a údržbě rovného prádla pro hotely, restaurace a nemocnice. Dále se stará o pracovní oděvy ve všech odvětvích průmyslu, nabízí pronájem rohoží, hygienického vybavení toalet a doplňkové služby facility managementu.

Během posledních šesti let skupina celosvětově výrazně posílila, počet zaměstnanců ztrojnásobila a z 11 zemí rozšířila své působení již do 28 zemí Evropy a Jižní Ameriky. V současné době je ve skupině Elis 440 prádelenských provozoven, v nichž pracuje více než 47 000 profesionálů.  V celkovém měřítku pak firma vykazuje obrat přes 83 miliard korun.

Skupina má centrálu ve Francii a je kótována na pařížské burze. V České republice je Elis členem Asociace prádelen a čistíren České republiky (APaČ) a Francouzské obchodní komory.

Působení ve středoevropském regionu

Od loňska pod globální značkou, od roku 2001 pod původním názvem SNDI, provozuje Elis ve Slavkově u Brna jedinou komerční ultračistou prádelnu, tzv. cleanroom, ve třídě ISO5 v České republice. Služby slavkovského cleanroomu jsou poskytovány zejména zákazníkům z řad farmaceutických firem a medical devices, ale i z automobilového a elektrotechnického průmyslu z České republiky, Slovenska, Německa a Maďarska.

"Skupina Elis se těší ze své aktuální pozice na trhu, která byla akvizicí společnosti Berendsen ještě posílena. Nabízíme řešení na míru, dle jednotlivých specifických potřeb zákazníka. Umíme jim poradit s jejich problémy, máme skvělý tým lidí, kteří se nebojí hledat nové cesty a řešení pro zákazníky ze všech oborů, abychom zajistili, že vše bude fungovat," říká Jana Puškáčová, která řídí aktivity společnosti Elis v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Spojením Elis a Berendsenu v tomto regionu se posílila pozice firmy na trhu v oblasti tradičních pracovních oděvů, ochranných pracovních oděvů a čisticích rohoží. 

autor: komerční článek | 30. 8. 2018 9:53

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama