Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Balíkovna České pošty je teď i na prodejnách s terminálem Sazky

komerční článek
5. 3. 2021 10:27
Hned na 1 300 prodejnách s terminálem Sazky si nyní můžete vyzvednout zásilky z Balíkovny České pošty.
Foto: komerční článek

Rychlé, levné a pohodlné vyzvednutí zásilek z e-shopů v čase, který se vám hodí, navíc nedaleko vašeho bydliště. Výdejní místa Balíkovny České pošty se rozrostly o stovky prodejen s terminálem Sazky, své balíky si tak nyní můžete vyzvednout na každém rohu a v mnoha případech také ve večerních hodinách nebo o víkendu.

Přečtěte si také: Nejen loterie. Terminály Sazky umožňují rychlé a levné placení faktur za energie a služby

Nakupujete přes internet a zároveň se obáváte, že vás kurýr nezastihne doma nebo v práci a pošta, kde jsou uloženy, zavírá dřív, než se na ni dostanete? Potom pro vás máme skvělou zprávu! Na konci loňského roku se totiž pobočky Balíkovny od České pošty rozrostly o dalších 1 300 výdejních míst. 

Pro zásilky večer nebo o víkendu

Ty už tedy nějakou dobu najdete na vybraných prodejnách s terminálem Sazky, jako jsou třeba trafiky, čerpací stanice nebo vybrané obchody. Mnoho z nich má navíc otevřeno jak po běžné zavírací době přes týden, tak třeba i o víkendu.

Balíkovnu České pošty najdete u mnoha velkých českých e-shopů. Stačí si při výběru dopravce zvolit jako způsob dopravy právě Balíkovnu a následně si v seznamu nebo na mapě zvolit nejbližší prodejní místo Sazky, kam vám dopravce zboží doručí. 

Vyzvednutí zásilky, platba dobírky

Výdejní místa s terminálem Sazky vám ale usnadní život i ve chvíli, kdy vás kurýr nezastihne doma. Tehdy vám může zásilku uložit na nedaleké prodejně. O tom, že je balík připraven k vyzvednutí, budete informováni e-mailem nebo SMS zprávou. Ve zprávě zároveň obdržíte unikátní PIN kód, kterým se v prodejně při přebírání vaší zásilky prokážete. Protože bez kódu nebude balík vydán, máte jistotu, že se nedostane do neoprávněných rukou. 

Klikněte pro další informace o službě Sazka Balíky

Vybírejte z 1 500 výdejních míst

Prodejny s terminálem Sazky, kde si v rámci Balíkovny můžete své zásilky vyzvednout, jsou označené samolepkou Balíkovna. Kromě zásilek, posílaných přes Českou poštu, si můžete na 500 provozovnách  vyzvednout také balíčky od dopravce DPD Pickup. Celkově tak službu Balíky poskytuje zhruba 1 500 prodejen s terminálem Sazky.

Chcete si ověřit, že máte možnost vyzvednout si zásilku z e-shopu doslova pár kroků od svého domova nebo práce? Nejbližší výdejní místo najdete na interaktivní mapě Sazky na tomto odkazu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy