reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Báječní Muži na Létajícím Stroji...

Foto: Báječní Muži
Pilotní díl sitcomu s nikým, koho byste znali v hlavních rolích, měl svou českou premiéru v pátek 1.12.2017 na Youtube kanálu Báječní Muži. Ta zahraniční v angličtině bude následovat dříve, než řeknete Vánoce. To naznačuje zdravě drzé ambice celého projektu prorazit i v zahraničí. Na druhou stranu, co vám taky zbývá, když plánujete cestu kolem světa..

V letadle, které sice dokáže přistát téměř kdekoli, ale s větrem v zádech uletí na jedno natankování asi tak na Slovensko (tedy 500km) a jehož minimální rychlost je těžko uvěřitelných 29km/h. Prakticky se dá říci, že nepřistává, ale prakticky dopadá.

Vskutku inteligentní a smysluplně nebezpečný plán se zrodil v hlavách dvou Čechů - Romana Doubravy a Petra Kubíka. Ryzích dobrodruhů, kteří již vyzkoušeli téměř vše myslitelné, od Himálají po až po Dakar, kde se před několika lety také potkali. Létání je zatím sice úspěšně míjelo, s o to větší vervou se však pustili do příprav. Vždyť Roman se již více než měsíc může hrdě pyšnit pilotním průkazem. Petr sice poněkud zaostává, ale věří, že četbou odborné literatury typu "O letadélku Káněti", Romanův náskok brzy stáhne a bude na slavnostní start první etapy připraven stejně kvalitně jako on.

A cíle mají nemalé. Jak řekl Roman Doubrava "Chceme uletět vzdálenost rovnající se minimálně délce poledníkové elipsy, tedy přesně 40 008 km a na každém z kontinentů pak zdolat vzdálenost  minimálně nejodlehlejších bodů z východu na západ". To jsou jen jedny z mála přetěžkých podmínek proto, aby se nesmazatelně zapsali do dějin, resp. na web http://www.earthrounders.com/singles.php jako první Češi v historii vůbec.

Děj první série se odehrává částečně nad Evropou a částečně na ní. Jak jste již určitě pochopili, nejedná se jen o nějaký pošetilý výlet. Vedle překonávání obrovských vzdáleností mají, mají tito hrdinové ambice pečlivě studovat lid i jeho obyčeje a šířit slávu Česka, kdekoli se jim podaří dopadnout. "Stylem se bude jednat o kombinaci cestopisného dokumentu a show", říká Petr Kubík, kameraman projektu a co-pilot Romana Doubravy. Celou cestu chtějí letět stylem "Zážitky za každou cenu", jak dodává Kubík. Tedy nikdy se nevzdat a hledat dobrodružství za každým rohem.

Video: Báječní Muži

Odletí? Doletí? Přežijí? Pokud ano, budou pokračovat v další etapě z Jižní do Severní Ameriky až na Aljašku. V dalších etapách pak přes Asii, Indonésii, Afriku a kdo ví, jak to vlastně všechno skončí!!!

Více informací o tomto smělém projektu můžete nalézt na Facebooku.

autor: Báječní Muži | 5. 12. 2017 10:26

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama