Archiv: Zahraničí

21. 10. 2021 17:29

Při vichřici zahynuli na jihu Polska čtyři lidé

Nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných si v Polsku vyžádala dnešní vichřice, která zasáhla zejména jih a jihozápad země, uvedla polská média s odvoláním na hasiče. Oběti jsou hlášeny z Dolního Slezska, sousedícího s Českou republikou, ale hasiči museli zasahovat po celé zemi. "Popadané stromy zablokovaly silnice a také železniční tratě, mnoho domů je bez elektřiny," napsal deník Gazeta Wyborcza na svém webu.

V Dolním Slezsku u osady Rusko se v důsledku poryvu větru převrátila na střechu dodávka, jejíž řidič zahynul. V obci Siechnice u Vratislavi se pod náporem větru zřítila zeď opravované budovy na jednoho pracovníka, kterého se záchranářům již nepodařilo oživit. V samé Vratislavi vichr vyvrátil strom a ten se zřítil na auto, ve kterém zahynuly dvě osoby.

Popadané stromy zablokovaly tři železniční tratě na severozápadě Polska, jeden strom spadl přímo na vlak. Spadlé stromy leží i přímo v ulicích Štětína.

Ve městě Zelená Hora na západě Polska vichřice poničila desítky aut, dodal deník.

Vichr, který láme stromy a strhává střechy a elektrické vedení, dosahuje chvílemi rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, napsal server Onet.pl. Jen ve Velkopolském vojvodství je bez proudu na 50.000 odběratelů. Meteorologové předpovídají prudké poryvy větru na polském pobřeží Baltu až do zítřka.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
16. 10. 2021 11:07

Policie našla v Albánii čtyři mrtvé Rusy. Udusili se v hotelové sauně

V letovisku na západě Albánie zemřeli čtyři ruští turisté. Podle policie se udusili v pátek večer v hotelové sauně ve vesnici Qerret.

Další podrobnosti policisté neposkytli. Uvedli, že případ stále vyšetřují. Vyslechnuti byli všichni zaměstnanci hotelu. Vzhledem ke shodnému příjmení vyšetřovatelé soudí, že všichni mrtví byli příbuzní.

Mrtví Rusové byli ve věku 31 až 60 let a patřili k větší skupině. V pětihvězdičkovém hotelu, který leží asi 50 kilometrů západně od albánské metropole Tirany, byla ubytovaná na týden.

Albánie má přes 400 kilometrů dlouhé pobřeží a cestovní ruch se stává v této malé balkánské zemi důležitým odvětvím, připomíná Reuters.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Aktualizováno 7. 10. 2021 7:01

Při zemětřesení na jihu Pákistánu zemřelo nejméně 20 lidí

Při silném zemětřesení na jihu Pákistánu v provincii Balúčistán ve čtvrtek zemřelo nejméně 20 lidí a dalších více než 200 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters.

Zemětřesení udeřilo minutu po půlnoci středoevropského letního času asi 100 kilometrů východně od města Kvéta u západní hranice země. V oblasti, kde je velmi špatná infrastruktura, pokračují záchranné práce, do nichž se zapojila i armáda s vrtulníky.

Zdroj: Zahraničí , ČTK