Zahraničí

Zahraničí

zkratka: Red Zah

email: [email protected]

Moje články

5. 1. 2020 18:55

Muž s nožem volal Alláhu akbar, francouzská policie ho postřelila

Francouzská policie v neděli ve městě Méty postřelila muže, který s nožem v ruce a pokřikem Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký) útočil na skupinu policistů. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters, podle níž kromě útočníka nebyl nikdo zraněn. Útok se odehrál jen dva dny po obdobném incidentu, při němž muž ve městě Villejuif jižně od Paříže ubodal člověka a další dva zranil.

Métská prokuratura uvedla, že je kvůli incidentu v kontaktu s protiteroristickým státním zastupitelstvím. Podezřelý, jehož jméno neuvedla, byl podle ní na oficiálním seznamu osob monitorovaných kvůli příslušnosti k ozbrojeným skupinám. Dodala, že policie útočníka střelila do stehna a následně ho odvezla z místa činu.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner řekl, že situaci bedlivě sleduje. "Oceňuji rychlou reakci místní policie. Pokračuje vyšetřování s cílem zjistit přesnou motivaci a okolnosti, jež stály za tímto činem," napsal na sociální síti Twitter.

V pátek napadl islámský konvertita Nathan C. v parku ve Villejuif nožem kolemjdoucí za pokřiku "Alláhu akbar", zabil při tom jednoho muže a vážně poranil dvě ženy. Nejdřív však ušetřil prvního kolemjdoucího, který řekl, že je muslim a dokázal odříkat modlitbu. Policie útočníka zastřelila. Muž se do loňského května léčil na psychiatrii, pak léčbu ukončil.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Pokračovat