Aktuálně.cz

Aktuálně.cz

zkratka: Aktuálně

email: [email protected]

Celá redakce Aktuálně.cz

Moje články

Aktualizováno 20. 11. 2022 21:39

V centru Moskvy hořel sklad. Pět lidí zemřelo

Nejméně pět lidí dnes přišlo o život při rozsáhlém požáru dvoupatrového skladu v centru Moskvy. Jeden člověk se stále pohřešuje, uvedly s odvoláním na pohotovostní službu agentury RIA Novosti a TASS. Oheň se rozšířil na plochu 2500 metrů čtverečních. Z místa stoupal hustý černý kouř. Sklad hořel na náměstí Komsomolskaja v blízkosti tří nádraží, z nichž vyjíždějí vlaky do velkých ruských měst včetně Petrohradu, Kazaně a Vladivostoku. Podle ministerstva dopravy nebyla železniční doprava narušena. K zásahu bylo povoláno 80 záchranářů, tři vrtulníky a vlak s hasiči. 

Zdroj: Aktuálně.cz
26. 8. 2022 15:40

V ulicích Prahy se objevily virtuální slunečnice. "Květiny naděje" pomůžou válčící Ukrajině

Ukrajinské velvyslanectví v Česku spustilo nový projekt na podporu válkou zasažené země. Ve středu 24. srpna, při příležitosti oslav Dne nezávislosti Ukrajiny a také přesně šest měsíců od začátku konfliktu odstartoval dobročinný projekt s názvem Flowers of Hope, který pro velvyslanectví vytvořila kreativní agentura Dentsu Creative.

Ten interaktivní formou umožňuje pomoci lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Záštitu nad touto akcí přijal pražský magistrát. Celkem 11 venkovních reklamních ploch na nejfrekventovanějších místech v Praze umožňuje originálním způsobem přispět na obnovu země.

Celý koncept je založen na ukrajinské národní květině a symbolu odporu proti invazi ruské armády - slunečnici - která po zaslání libovolného příspěvku prostřednictvím mobilního telefonu na obrazovce vykvete a postupně tak vytvoří celé pole květin, těch, které by za normálních okolností nyní kvetly po celé Ukrajině.

Peníze, které lidé darují jak přes CLV, tak webovou stránku, poputují na konto ukrajinského ministerstva pro místní rozvoj a budou využity na obnovu válkou zničené země a humanitární pomoc. Zároveň bude moci každý z dárců umístit na svoji slunečnici vzkaz, který bude viditelný na webové stránce https://thesunflowersofhope.com.

Další fází projektu je pak umístění velkoplošné interaktivní obrazovky v centru Kyjeva, na které se Ukrajinci budou moci dotknout jednotlivých květin a přečíst si tak vzkazy vyjadřující podporu z celého světa.

"Prvních pár měsíců jsme byli svědky obrovské finanční, humanitární a další pomoci českých občanů, poté však začal zájem postupně opadat, nicméně válka na Ukrajině stále pokračuje a podmínky pro život jejich obyvatel se neustále zhoršují," uvedl Tomáš Szczotka, manažer Dentsu Creative, který byl pověřený projektovým řízením.

"A protože se od začátku napříč agenturou snažíme pomáhat tím, co umíme nejlépe, byli jsme opravdu rádi, že jsme mohli pro ukrajinské ministerstvo vytvořit a zrealizovat kreativní nápad, který rozproudí společenskou debatu, bude postavený na inovacích a technologii a pomůže vybrat peníze na zlepšení životních podmínek obyvatel na Ukrajině," dodala Simona Breenová, ředitelka klientského servisu Dentsu Creative.

Digitální CLV budou umístěna v ulicích Prahy minimálně jeden měsíc a plochy bezplatně poskytla společnost JCDecaux. Ukrajinské velvyslanectví nyní jedná o umístění těchto reklamních ploch i v dalších zemích.

Zdroj: Aktuálně.cz
Pokračovat