reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Akumulační kamna jako nový způsob elektrického vytápění

Dřívější typy akumulačních kamen se již nyní nedají srovnat s nynějšími moderními a více úspornými typy. Bezúdržbový provoz je jedním ze základních podmínek, jestli se rozhodneme kamna koupit.

Není to ovšem jednoduché v souvislosti s tím, zda se investice vyplatí a zda je výhodné je pořídit do domácnosti jako hlavní zdroj vytápění.

V naší nabídce na www.topeni-dimplex.cz, najdete nejrůznější typy a mohu zmínit ty o které je největší zájem:

Statická akumulační  - XLE, řada 25 - 125, odkaz

Dynamická akumulační kamna - VFMi, odkaz

Vyplatí se to tedy vše pořídit případně nahradit za starší typy?
Vyjádření Romana Žídka, prodejce značky Dimplex:

Na toto se mne ptá většina zákazníků a mohu říci že ano, vyplatí. Důvody nahrazení nebo nákup nových kamen je právě přechod na úspornější  metodu vytápění a také volba lepšího designu. Někteří mi dokonce tvrdí, že ta stará neměla takovou výhřevnost jako ty nová. Někteří přemýšlejí o infračerveném vytápění, ale při tomto vytápění jsou účty za elektřinu nepřiměřeně vysoké.

Proto doporučuji zvolit dynamická kamna Dimplex VFMi s ventilátorem s třífázovým připojením. Pokud nemáte možnost této volby připojení, existují s jednofázová Dimplex řada XLE s ventilátorem a a termostatem na kamnech.

Jak tedy pracují ?

Akumulační kamna jsou připojeny k sazbě nízkého tarifu, přičemž dochází k nabíjení tzv. akumulaci tepla. Při přechodu na vyšší sazbu teplo uvolňují do místnosti po celý den. Kamna s ventilátorem a termostatem mají výhodu, že je lze regulovat a nepřicházíte tak rychle o naakumulované teplo.

Tímto způsobem dosáhnete velmi úsporného a efektivního vytápění.

Chcete se dozvědět více, navštivte náš web: www.topeni-dimplex.cz.

Jak správně vybrat ?

Při výběru mějme na paměti, že 1 kW výkonu akumulačních kamen vytopí 15 krychlových metrů prostoru. Je dobré si při výběru nechat rezervu a raději vybrat kamna, která budou mít výkon o kilowatt vyšší.

Chcete se dozvědět více o všech možnostech topení, navštivte náš web: www.topeni-dimplex.cz.

autor: komerční článek | 2. 11. 2018 16:16

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama