Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

5 tipů, kam se podívat letos na podzim

komerční obsah
19. 7. 2019 14:13
Polovina léta za námi a vy jste ještě nebyli na dovolené? Rozhodnutí, kam se vydáte stále odkládáte stejně jako odjezd na dovolenou, protože se nechcete mačkat na pláži s davy ostatních turistů? Dobře děláte. Krásnou dovolenou si užijete i na podzim. Kam se podívat?
Foto: Komerční sdělení

Možností už není tolik jako v létě, přesto se dají najít destinace, kde si i na podzim užijete sluníčka, koupání v moři i lenošení na pláži ve stínu palem. 

Za exotikou na Bali
Tropický ráj láká dlouhými plážemi, které jsou rájem surfařů a potápěčů, aktivní posvátnou sopkou Mount Agung, rýžovými terasami i množstvím chrámů. 

Kulturním srdcem Bali je Ubud, kde najdete mnoho uměleckých dílen, pokocháte se pohledem na lotosová jezírka u chrámu Pura Saraswati nebo svatyni Gunung Kawi. 

Obdivovat budete nádhernou přírodu, vychutnáte si božské jídlo, potkáte milé lidi, kteří nikam nespěchají a dlouhé pláže, které jsou na dohled sopkám a chrámům.

Foto: Komerční sdělení

Srí Lanka volá
Vaše utrpení z dlouhého letu bude vykoupeno návštěvou národních parků s labyrinty vodních toků a průzračnými lagunami, rybářských vesniček i čajových plantáží. Během putování narazíte i na slony a leopardy. Co se takhle na slonovi svézt?

Koho aktivní dovolená už bude zmáhat, odpočine si na dlouhých písečných plážích lemovaných kokosovými palmami. Ale nezapomeňte přitom ochutnat zdejší vyhlášenou kuchyni. Národním jídlem je rýže a kari, většina jídel je dost pikantní. A co se na Srí Lance pije? Samozřejmě cejlonský čaj. Kromě něj také palmové víno toddy a pálenka z něj. 

Karibik se na vás těší
Dokonalé písčité pláže, kokosy, koktejly, kvalitní rum, doutníky i káva. Zaplavte si se žraloky, nakrmte delfíny, vychutnejte si místní rum i ty nejlepší doutníky na světě.

Karibik láká tropickou vegetací, průzračným mořem i písčitými plážemi. Rájem na zemi jsou Bahamy - potápějte se na Long Islandu, užijte si romantických procházek, navštivte muzeum Grand Bahama i největší podvodní jeskynní systém na světě, který se nachází v Lucayan National Parku.

Kdo hledá parádní relaxaci, pro toho je ideální největší ze tří Kajmanských ostrovů Grand Caymand. Čeká tu na vás čistá voda, božské pláže i vzrušující noční život. 

A co teprve Martinik, nejvzdálenější region EU? Jeho dominantou je vulkán Mont Pelée, oázou klidu jsou zahrady La Savane. Víc než 3000 druhů tropických rostlin můžete obdivovat v botanické zahradě Balata, nejkrásnější a nejoblíbenější pláží je Les Salines. Co zde ale musíte zažít je plavba lodí z Pointe du Bout.

Kanárské ostrovy potěší příjemnou teplotou i na podzim
Ideální místo pro podzimní dovolenou. Na své si přijdou dobrodruzi, kteří chtějí podnikat výlety do hor, milovníci nočního života a ti, kdo chtějí jen odpočívat na pláži. Na Kanáry se můžete vydat kdykoli během roku, vždy vás přivítá příjemné počasí, užijete si krásnou přírodu i koupání v moři.

Zaletíte si na Tenerife, Gran Canarii nebo Fuerteventuru? A co Lanzarote, La Gomera nebo El Hierro? 

Foto: Komerční sdělení

Thajsko si nejvíc užijete na podzim
Většina turistů se sem vydává až koncem října, kdy končí období dešťů. Teplota se vyšplhá ke krásným 30°C, voda potěší 27°C. Dosyta si užijete krásné nedotčené přírody, kterou jinde neuvidíte. Překvapí vás pohostinnost zdejších obyvatel.

Co v Thajsku určitě musíte vidět?
Skvělým výchozím bodem je Bangkok. Navštivte Velký palác, chrám Wat Pho nebo budhistický chrám Wat Arun. 

Kdo je noční pták a chce poznat noční život v Thajsku, nesmí si nechat ujít návštěvu města, které nespí. I tak se přezdívá Pattaye, kde si užijete levného alkoholu, noční zábavy i travesti představení. Milovníkům odpočinku na pláži nesmí uniknout pláž Railay, kde se nachází i unikátní jeskyně a park Thung Teao Forest Natural Park s tříkilometrovou naučnou stezkou. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Česko by mělo dostat 20 miliard eur z balíku, který navrhuje Evropská komise

Česká republika by měla dostat téměř 20 miliard ze 750 miliard eur, které Evropská komise plánuje jako krizovou pomoc státům Evropské unie. Vyplývá to z návrhu, který má ČTK k dispozici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy