reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

4 tipy na řešení finančních těžkostí

Foto: komerční obsah
Spravovat zodpovědně vlastní finance může být někde těžší, než se zdá. Do přesně vypočítaného rozpočtu totiž mohou nečekaně zasáhnout výdaje, se kterými se dopředu nepočítalo a základ na finanční nouzi může být na světě.

S náhlým nedostatkem financí se můžete setkat v případě, že se vám porouchá pračka, přestane startovat auto nebo například ztratíte mobilní telefon.

1. Tvořte si peněžní rezervu

Zásada, která by měla být jednou z priorit každého z nás, je myslet na možnou krizi ještě před tím, než nastane. Odložit každý měsíc z výplaty malou část stranou, se může jedině vyplatit. Zkuste začít po malých částkách, klidně pár stokorun měsíčně. Nicméně pokud vás nečekaná finanční zátěž překvapila nepřipraveně, nevěště hlavu, stále existuje řešení.

2. Najděte zdroj splacení

Rozbitá lednice je věc, kterou chtě nechtě musíme vyřešit co nejdříve. Jenže pořízení nové není nejlevnější záležitostí a pro napjatý rozpočet může znamenat výrazné zatížení. Na řešení náhlých výdajů, na které se z vaší peněženky nedostává, můžete beze strachu využít výhodný revolvingový úvěr. Slouží k čerpání menších finančních částek, které vám pomohou vyřešit aktuální finanční situaci. Revolvingový úvěr můžete navíc opakovaně prodlužovat, dle vašich potřeb.

3. Rozložte si výdaje do delšího časového období

Pro bezproblémové čerpání a následné splácení revolvingového úvěru je zásadní si uvědomit, jak velkou částku budete schopni v následujících měsících vydat. Rozložením splátek do nižších částek vám pomůže rozmělnit neočekávaný výdaj do delšího a přijatelnějšího časového období. U revolvingového úvěru od OPR-Finance si můžete sami zvolit výši měsíčních splátek.

4. Odolejte tlaku a neutrácejte za zbytečnosti

Každý si chce jednou za čas udělat radost, zajít na dobrou večeři, koupit si nové oblečení nebo si dopřát nový mobilní telefon. U těchto výdajů je ovšem ještě důležitější, než u všech ostatních, zamyslet se nad tím, zda dané věci potřebujete okamžitě. Počkejte s výdajem měsíc nebo dva, a pokud vám žádaná věc citelně nechybí, přehodnoťte její nákup úplně.

autor: komerční obsah | 20. 12. 2017 9:40

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama