Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

3 futuristické doplňky stravy, které můžete vyzkoušet už dnes

18. 11. 2016 15:20
Doplňky stravy pro sportovce jsou u protinožců na Novém Zélandu kvalitou na světové špičce. V tomto odvětví tam působí velké množství firem a z celého světa se tam již několik dekád stahují vědci zabývající se výživou.
Foto: Komerční sdělení

Jsme sami aktivní sportovci a rádi zkoušíme nové věci. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli seznámit vás se několika novozélandskými produkty, které pomalu začínají pronikat do Evropy. Vybrali jsme tři takové, aby si z nich každý vybral podle svého zaměření nebo je třeba mohl použít jako originální vánoční dárek svým blízkým.

Foto: Komerční sdělení

Good Green Stuff - nejkomplexnější superpotravina vůbec

Představte si, že byste jednou sklenicí denně vyřešili příjem denních dávek všech důležitých živin, které v dnešní době většině z nás chybí. Tak dneska už přesně tohle jde. Je to díký Good Green Stuff (GGS), což je extrémně koncentrovaný nápoj, který je již desítky let stále vylepšován na základě nejnovějších studií, do kterých výrobce sám dává vysoké procento svých zisků. Najdete v něm extrakty z ovoce a zeleniny, vitamíny a minerály v přírodní formě, probiotika, bílkoviny, rostlinné enzymy, bylinky, fytochemikálie a vlákninu.

Konkrétně jde nápoj ze 77 různých zdrojů. Pár příkladů za všechny: ashwagadha, bioflavonoidy, černý rybíz, artyčok, ostropestřec, pupečník, resveratrol, šípek, ženšen, zelený čaj, koenzym Q10, hloh, hroznové semínko, lopuch, kurkuma, kozinec, spirulina, mořské řasy, pektin, len, klíčky, chlorella, papaya, řepa, zázvor, lékořice, špenát, jilm, chaluha, kustovnice, shiitake atd.

Však si představte, že výtažky z těchto všech superpotravin užíváte každý den. Má pak nějaká nemoc vůbec šanci? A to je důvod, proč tento produkt vznikl. Umožnit lidem v dnešní uspěchané a vystresované době cítit se lépe a být zdravější.

Zájemci si mohou přečíst recenzi Heleny Míšové a případně koupit na oficiálním českém webu Nuzestu nebo ve vybraných fitness centrech.

Foto: Komerční sdělení

Sršní nektar - nejlepší strava pro běžce a vytrvalce

Každý již zažil únavu po dlouhotrvajícím fyzickém výkonu. Pokud vyvíjíte náročnou fyzickou aktivitu po dobu delší než na kolik vám stačí okamžitě využitelná zásoba energie, nastane energetická krize. Děje se to cca po hodině až dvou (podle trénovanosti a dispozic), kdy dojdou zásoby glykogenu a tělo musí získávat téměř všechnu energii z uložených tuků (ano, přesně to je hubnutí).

S energetickou krizí mají zkušenost běžci, cyklisti, běžkaři a jiní vytrvalostní sportovci. Dá se ji předcházet tréninkem, ideálně delšími pomalejšími běhy nebo aktivitou déle po jídle. Tento typ tréninků totiž nutí tělo více používat záložní tukový metabolizmus.

Tím se dostáváme k sršnímu nektaru. Ten totiž dokáže tukový metabolizmus urychlit okamžitě. V důsledku toho vám pak vydrží energie déle a tělo bude méně zničené.

Japonští a novozélandští vědci na sršní nektar narazili úplnou náhodou, když zkoumali sršně mandarínské, které mají mimořádnou vytrvalost. Zjistilo se, že je to díky jejich variantě mateří kašičky. Jednoho z těchto vědců, prof. Takashi Abeho, napadlo testovat tuto kašičku dále a ukázalo se, že funguje na myších (viz tato studie) a dokonce i lidech (např. tato studie).

Japonští sportovci poté začali látku obdobnou mateří kašičce masově užívat a boom sršního nektaru tam trvá dodnes. Přispělo tomu i několik elitních vytrvalců včetně olympijských vítězek. Dnes ho užívá i několik běžců z české běžecké špičky.

Sršní nektar je v Čechách již poměrně známý a na webu najdete několik podrobných recenzí. Nejpodrobnější z nich jsme našli na blogu gone4run a také doporučujeme dvoudílný seriál (1, 2) na webu behejsrdcem.com. K dostání je na stránkách distributora včetně levnější a snad i kvalitnější české varianty, kterou jsme též vyzkoušeli (obsahuje více účinné látky a liší se v chuti). Běžci s dobrými časy si mohou sršní nektar objednat zdarma.

Clean Lean Protein - bezkonkurenční protein

Na českém trhu jsou stovky proteinů, tak si možná říkáte, proč bychom měli představovat nějaký další. My jsme ale vyzkoušeli Clean Lean Protein a myslíme, že výjimečný je.

Jsme sami aktivní sportovci. Po tréninku užíváme proteiny kvůli regeneraci svalů a vyzkoušeli jsme desítky různých typů, které jsme předtím vždy pečlivě vybírali na internetu. U některých cítíte, že se to ještě hodinu po vypití v člověku pere. Jiné jsou v pořádku. Ale úplně nejraději máme Clean Lean Protein, na který jsme narazili teprve před několika měsíci.

Foto: Komerční sdělení

CLP je hráškový protein, u kterého po vypití subjektivně nepociťujeme vůbec žádnou těžkost. Potvrzuje to i míra stravitelnosti, kterou novozélandský výrobce uvádí 98%. A to platí navzdory tomu, že jde o velmi silný protein. Podle příchuti kolísá podíl bílkovin mezi 82 a 90%.

Stojí za to dodat, že stravitelnost není pouze o chvilkovém nepohodlí. Vypijete-li protein po tréninku, je třeba dodat zničeným svalům aminokyseliny co nejdříve. Bude-li se tělo s vypitým proteinem prát, bude jeho účinek výrazně nižší.

Další vlastností, kterou se CLP vymyká, je jeho zásaditost. Většina proteinů je kyselá a jak je známo, dnešní civilizace má s přemírou kyselosti velký problém.

Na stránkách výrobce - novozélandské firmy Nuzest - najdete CLP pod názvem superprotein.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Stát poskytne ČEZ půjčku na dostavbu nového bloku v Dukovanech, řekl Babiš

Stát poskytne energetické firmě ČEZ půjčku na financování stavby nového jaderného bloku elektrárny v Dukovanech, uvedl premiér Andrej Babiš. Smlouvy představí všem šéfům parlamentních stran.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Případ Afroameričana, který zemřel krátce po zatčení, vyšetří ministerstvo spravedlnosti a FBI

Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černošského muže ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ve středu to sdělil americký prezident Donald Trump. Podle něj se tak děje na jeho žádost. "Požádal jsem, aby toto vyšetřování bylo urychleno a velmi oceňuji veškerou práci, kterou odvádějí místní pořádkové složky," dodal Trump na svém Twitteru.

Úmrtí George Floyda vyvolal nepokoje ve městě Minneapolis. Policie tam ve středu rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel v pondělí ve vazbě poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat a strážníka prosil, aby jej nezabíjel. Floyda se snažila zatknout policie na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem alkoholu či drog. Čtyři zasahující policisté už kvůli incidentu přišli o práci.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Veterináři v Ústeckém kraji odhalili 300 kilogramů nevhodně převáženého masa a krevet

Veterináři z Ústeckého kraje odhalili ve spolupráci s celníky poblíž Jirkova dodávku, ve které bylo skoro 311 kg zmraženého masa a krevet přepravovaných za nevhodných teplot. Přepravce potravin navíc nebyl registrovaný. Teď mu hrozí až desetimilionová pokuta, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Většinou se však uděluje řádově nižší pokuta.

"Veterinární inspektoři zjistili, že dodávka, která nebyla vybavena chladicím ani mrazicím zařízením, přepravovala celkem 310,6 kg potravin živočišného původu. Jednalo se především o 288 kg zmraženého soleného kuřecího masa, dále pak o 12,6 kg mraženého kachního masa a o 10 kg mražených krevet. Veškeré uvedené potraviny byly převáženy při nevyhovujících teplotách," popsal Vorlíček. Veterinární inspektoři veškeré potraviny znehodnotili obarvením a přikázali jejich odstranění v asanačním podniku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy