1. liga (Chance liga)

1. liga (Chance liga)

Hokejový svaz žádá výjimku pro první ligu. Hrát by se mohlo od soboty

První hokejová liga by se mohla po více než měsíční koronavirové pauze opět rozběhnout v sobotu. Podmínkou je schválení výjimky, kterou dnes odeslal hokejový svaz na ministerstvo zdravotnictví.

Druhá nejvyšší česká soutěž byla kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru přerušena 10. října a přestože extraliga už má restart za sebou, první liga zůstala zastavena.

"Dnes odešla na ministerstvo žádost a teď čekáme na odpověď, takže nelze prozatím oficiálně potvrdit, že se 21. listopadu Chance liga opět rozběhne. Ale rádi bychom, aby tomu tak od tohoto data bylo," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Kluby mají kvůli situaci s nákazou covid-19 na kontě odlišný počet odehraných zápasů. Prostějov například stihl deset utkání, zatímco Třebíč pouze dvě.

Výrazný skluz oproti původnímu rozpisu a nedostatek termínů vedly během minulého týdne k rozhodnutí program základní části zkrátit. Dlouhodobá fáze nebude tříkolová, ale jen dvoukolová. Další části soutěže, předkolo vyřazovacích bojů a samotné play off, by měly být beze změny.

Zdroj: ČTK

Základní část první hokejové ligy bude jen dvoukolová

Program základní části aktuálně přerušené první hokejové ligy byl kvůli pandemii koronaviru zkrácen. Vzhledem k nedostatku termínů, který neumožňuje dohrání Chance ligy v původně plánované podobě, nebude dlouhodobá fáze tříkolová, ale jen dvoukolová. Další části soutěže, předkolo vyřazovacích bojů a samotné play off, by měly být beze změny.

O zkrácení základní části, pro které se během čtvrteční videokonference vyslovily dvě třetiny účastníků, rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král. Vedení svazu požádá na základě rozhodnutí klubů rovněž o udělení výjimky pro pokračování první ligy po 20. listopadu.

Druhá nejvyšší hokejová soutěž v tuzemsku je v důsledku vládního nařízení zastavena už více než měsíc, naposledy se hrálo 10. října. Kluby mají kvůli situaci s nákazou covid-19 na kontě odlišný počet odehraných zápasů. Prostějov například stihl deset utkání, Třebíč naproti tomu pouze dvě.

Pokračovat