Tim Cook

Aktualizováno 6. 10. 2011 11:18
V srpnu 2011 nahradil Tim Cook na pozici CEO společnosti Apple Steva Jobse.
Tim Cook
Tim Cook | Foto: Reuters

Poté, co kvůli zdravotním problémům spojeným s rakovinou slinivky rezignoval na svůj post šéfa společnosti Apple Steve Jobs (jenž své nemoci nakonec v říjnu 2011 podlehl) ujal se - v srpnu 2011 - tohoto postu Tim Cook, který doposud sloužil na pozici provozního ředitele.

Cook přišel do společnosti Apple v roce 1998; předtím pracoval nejprve dvanáct let ve společnosti IBM (naposledy jako ředitel severoamerické divize firmy), v roce 1994 pak nastoupil ke společnosti Intelligent Electronics, která s Applem úzce spolupracovala.

V roce 1996 mu byla mylně diagnostikována roztroušená skleróza. Po tomto období nastoupil - na půl roku - k tehdy prosperující počítačové společnosti Compaq. To už si ho ale vyhlédl Apple, k němuž nakonec v roce 1998 nastoupil, aby zde pomohl navrátit tehdy problémovou a ke dnu mířící společnost zpět na výsluní. Oživení a transformace Applu v superúspěšnou firmu je z velké části právě Cookovu prací.

Tim Cook bývá popisován jako workoholik, perfekcionista a zároveň jako klidný, tichý a respektovaný manažer. Applu je maximálně oddaný a ví asi lépe než kdo jiný (s výjimkou Jobse) co vlastně Apple je a co by měl představovat.

Kromě toho je také nadšencem pro fitness a velkým fanouškem fotbalového týmu z alabamského Auburnu.

Tim Cook získal bakalářský titul v oboru průmyslového inženýrství na Auburn University a poté titul Master of Business Administration (MBA) na Duke University.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy