Cisco

14. 9. 2011 8:20
Cisco Systems, Inc. patří k jedněm z největších firem v sektoru IT na světě. Během svého vývoje pod sebe převzala společnosti jako například Stratacom nebo LinkSys.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Cisco Systems, Inc. je v současnosti jedna z největších světových IT firem a zaměřuje se především na výrobu zařízení, která propojují a řídí tok dat na internetu. Mezinárodní korporace se sídlem v kalifornském San José zaměstnává více než sedmdesát tisíc lidí po celém světě a jen v roce 2010 dosáhla obratu kolem čtyřiceti miliard dolarů.

Zpočátku se firma soustředila především na podnikové zákazníky, postupně však začala skupovat další firmy z IT oblasti (například Stratacom nebo LinkSys), rozšířila nabídku svých produktů a dnes kromě síťových prvků vyrábí třeba i klasickou spotřební elektroniku.

Množství aktivit však zahrnuje mimo jiné účast na takzvaném projektu Zlatý štít, který je součástí technologického nástroje umožňujícího cenzuru a sledování čínského internetu. Z porušování lidských práv v zahraničí byl IT gigant nařknut už několikrát, ale až v červnu 2011 na něj přišla žaloba ze strany tří čínských autorů, kteří za své kritické články byli zatčeni a vězněni.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy