Josef Vašíček

8. 9. 2011 9:10
Český hokejový reprezentant a hráč ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl, Josef Vašíček, zemřel 7. září během leteckého neštěstí, ke kterému došlo nedaleko letiště v Jaroslavli.

Český hokejový reprezentant a hráč ruské Jaroslavle,Josef Vašíček, zahynul během leteckého neštěstí, ke kterému došlo 7. září 2011 nedaleko letiště v Jaroslavli. Spolu s ním přišli o život i další hráči týmu Lokomotivu, včetně Čechů Jana Marka a Karla Rachůnka a Slováka Pavola Demitry.

Reprezentace

Za českou reprezentaci odehrál Josef Vašíček 68 zápasů - trefil se v nich celkem dvanáctkrát.

První reprezentační úspěch přišel už v roce 2000, kdy s juniorským týmem získal zlatou medaili na mistrovtsví světa. Za seniorskou reprezentaci nastoupil o tři roky později, na MS ve Finsku, kde skončili Češi na čtvrtém místě.

V roce 2004 hrál s českým týmem v semifinále Světového poháru. O rok později si z MS ve Vídni odnesl, spolu se svými spoluhráči, zlatou medaili.

Kromě toho se zúčastnil také MS ve Švýcarsku v roce 2009 (šesté místo) a o rok později Zimních olympijských her ve Vancouveru. Zde však český tým vypadl ve čtvrtfinále s týmem Finska.

Kariéra

V roce 1998 ho ve čtvrtém kole, na 91. místě, draftovala Carolina Hurricanes, tým zámořské NHL.

Dvě sezóny, mezi lety 1998 a 2000, hrál za juniorský hokejový tým Sault Ste. Marie Greyhounds (jeden z týmů hrajících Ontario Hockey League). V sezóně 2000 - 01 hrál nejprve v IHL za tým Cincinnati Cyclones, načež se probojoval až do sestavy týmu Carolina Hurricanes, se kterou si zahrál i v play-off. V tomto týmu strávil pět sezón, jen v době přerušení NHL se na chvíli vrátil do Česka, kde oblékl dres pražské Slavie.

V sezóně 2005 - 2006 získal s týmem Caroliny Stanley cup. Jeho forma se ale zhoršila a v průběhu následující sezóny byl vyměněn do klubu Nashville Predators. Následující sezónu, poslední v NHL, oblékal dres klubu New York Islanders.

Vzhledem k nezlepšující se formě odešel do ruské KHL, konkrétně do Lokomotivu Jaroslavl, kde se mu opět začalo dařit. Sezóna 2011 - 2012 měla být jeho čtvrtou, odehranou za tento tým.

Osobní informace

Josef Vašíček se narodil 12. září 1980 v Havlíčkově Brodě.

Nosil dres s číslem 63.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelská vláda obvinila opozici v čele s Guaidóem z "krvavého spiknutí"

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli označil za vůdce povstání opoziční lídry Juana Guaidóa a Leopolda Lópeze, neřekl ale, zda se zatykače týkají i jich. Do spiknutí byl podle Madura zapleten i americký diplomat. Guaidó, jehož přes padesát zemí, včetně USA, letos uznalo za dočasného prezidenta Venezuely, označil obvinění ze spiknutí za další Madurovu vymyšlenou historku.

O odhalení "teroristického spiknutí" informovala vláda autoritářského prezidenta Madura v sobotu. Podle ní měla skupina přepadnout tuto neděli dvě vojenské posádky a "vyvolat násilnosti v šesti státech (venezuelské federace)". V neděli Maduro prohlásil, že za tímto komplotem byl Guaidó, López a opět také americká a kolumbijská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy