NHL

NHL

Aktuálním šampionem NHL jsou hokejisté Pittsburghu Penguins, kteří ve finále porazili San Jose Sharks 4:2 na zápasy.

Bodování vyhrál Patrick Kane se 106 body (46+60), nejproduktivnějším Čechem byl Jaromír Jágr s 66 body (27+39).

Tabulky aktuální sezony si můžete prohlédnout zde, grafiku s Jágrovými rekordy zde.

Washington vyhrál v Los Angeles a vyhoupl se do čela NHL

Hokejisté Washingtonu vyhráli v NHL na ledě Los Angeles 3:1 a vystřídali Boston v čele soutěže. V obraně vítězů nechyběl Radko Gudas, který včera nedohrál po úderu do hlavy. Ottawa zvítězila v Edmontonu 5:2 i bez Filipa Chlapíka, kterého poslala na farmu do Belleville. Český útočník, který nastupoval ve čtvrté řadě, nebodoval v posledních devíti zápasech.

Washington nasměroval k výhře John Carlson, který skóroval dvakrát v první třetině. Nejproduktivnější obránce soutěže má na kontě už 42 bodů (11+31). Na začátku třetí třetiny snížil Blake Lizolette a v další šanci zastavilo Anže Kopitara břevno. Výhru hostů zpečetil při power play Tom Wilson střelou přes celé kluziště.

Výsledky NHL:

Toronto - Colorado 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 33. Hyman - 31. MacKinnon, 47. Ničuškin, 59. Donskoi. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.351. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer (Colorado), 2. Andersen (Toronto), 3. Ničuškin (Colorado).

Pittsburgh - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Blugers, 40. Noesen, 45. Galchenyuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.411. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Noesen, 3. Blugers (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Ottawa 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 15. Khaira, 38. Klefbom - 26. Anisimov, 26. C. Brown, 32. Ennis, 42. Duclair, 52. Naměstnikov. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.162. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. C. Brown (oba Ottawa), 3. Gagner (Edmonton).

Los Angeles - Washington 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 44. Lizotte - 5. a 14. Carlson, 59. T. Wilson. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16.102. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Siegenthaler (oba Washington), 3. Lizotte (Los Angeles).

Je to díra. Halák byl v šoku, že mu puk skončil v brance, pak odhalil roztrženou síť

"Říkal jsem si, že tudy přece puk nemohl projít," divil se slovenský gólman Bostonu.
Hlavně abych ho nepřizabil, modlil se bek Ottawy. Zloděje zastavil chvatem

Hokejový obránce Ottawy Mark Borowiecki si "zpestřil" čekání na úterní zápas NHL ve Vancouveru zásahem proti zloději.
Krejčí filigránskou tečí vstřelil 200. gól v NHL, Vrána skóroval dvakrát

Útočník David Krejčí vstřelil v NHL dvoustý gól, kterým zpečetil výhru Bostonu 2:0 nad Carolinou.

Hynes skončil po čtyřech letech u hokejistů New Jersey

Trenér John Hynes skončil u hokejistů New Jersey, které vedl přes čtyři roky. Druhý nejhorší tým NHL, za který nastupuje český útočník Pavel Zacha, povede jako prozatímní kouč dosavadní asistent Alain Nasreddine.

Devils v 26 zápasech nasbírali jen 22 bodů, hůř je na tom pouze Detroit. Vedení klubu došla definitivně trpělivost po jednoznačných porážkách 1:7 s Buffalem a 0:4 s New York Rangers.

Čtyřiačtyřicetiletý Hynes je druhým nejúspěšnějším koučem v klubové historii. Bývalý trenér amerických reprezentačních výběrů slavil s New Jersey 150 výher. Více jich má v Devils na kontě jen Jacques Lemaire (276). Loni Hynes dovedl tým po šestileté absenci do play off.

Bývalý obránce Nasreddine si odbude premiéru v roli hlavního kouče již dnes proti Vegas.

Devět olympijských vítězů včetně Šipačova. Rusové berou na domácí turnaj silný tým

Rusové vstoupí do Channel One Cupu čtvrtečním utkáním se Švédy. V sobotu hrají proti Čechům a v neděli pod širým nebem s reprezentací Finska.
Zadina asistoval u jediné branky Detroitu při prohře s Islanders

Dvacetiletý pardubický odchovanec bodoval podruhé za sebou a má na kontě v této sezoně z pěti zápasů v dresu Red Wings dvě asistence.
Pastrňák zase řádil. Nic se nemění, sklopím hlavu a půjdu makat, prohlásil kanonýr

Pastrňák řídil před pěti dny v Montrealu druhým hattrickem v sezoně debakl 8:1, v odvetě se ale Boston nemohl až do 47. minuty prosadit.
Rittich sahal po nule a byl první hvězdou. Kubalík dal gól, Hertl sbíral nahrávky

Gólman David Rittich zlikvidoval v NHL 26 střel, dovedl Calgary k výhře 3:1 nad Ottawou a byl zvolen první hvězdou zápasu.
Řádění Voráčka prohloubilo zmar Detroitu, Francouz vychytal výhru

Útočník Jakub Vrána se podílel v pátečním utkání NHL gólem a přihrávkou na výhře Washingtonu 4:3 v prodloužení nad Tampou Bay.
Rasistické urážky ho stály místo. Rittich a spol. přišli v NHL o trenéra

Bill Peters rezignoval na post trenéra Calgary Flames.
Pastrňák zase zářil. Řídil obrat Bostonu a v prodloužení rozhodla jeho nádherná akce

David Krejčí rozhodl v utkání NHL gólem o výhře hokejistů Bostonu 3:2 v prodloužení nad New York Rangers po ideální přihrávce Davida Pastrňáka.
Trpělivost růže přináší, poznali Kovařčíkovi. Pastrňák byl podle nich zrozen k hokeji

Jejich jména se v hokejovém prostředí rozšířila, přesto si bratry Kovařčíky občas spletou i spoluhráči v Třinci. Co říkají na výkony kamaráda Pasty?
Zacha přispěl k frustraci Montrealu, hvězdný brankář vzteky rozštípal hokejku

Canadiens neodčinili předchozí debakl 1:8 od Bostonu, podlehli doma 4:6 a připsali si šestou porážku v řadě.
"Vyvolal jsem hněv a zklamání." Kouč Calgary se omluvil za rasistické urážky

"I když šlo o ojedinělý incident, kterého jsem okamžitě litoval, přijímám plnou zodpovědnost za to, co jsem řekl," zpytuje svědomí trenér Bill Peters.
Rittich vychytal výhru, Mrázek pustil tři góly v první třetině

Brankář David Rittich zneškodnil ve středečním utkání NHL 34 střel a dovedl Calgary v Buffalu k výhře 3:2 v prodloužení.
Čtvrtá olympiáda není sci-fi, věří Erbanová. Po letech znovu propadla kouzlu hokeje

Po konci s rychlobruslením vpadla do florbalové extraligy a přivodila si těžké zranění. Teď už je prioritou uzdravené Karolíny Erbanové hokej.