Adéla Sýkorová

13. 8. 2012 17:26
Adéla Sýkorová je česká sportovní střelkyně z malorážky a držitelka bronzové olympijské medaile

Adéla Sýkorová je česká sportovní střelkyně z malorážky a držitelka bronzové olympijské medaile.

Střelbě se věnuje od svých šesti let, kdy začala chodit do střeleckého kroužku. V roce 2011 vyhrála individuální i týmovou soutěž na Letní univerziádě v Šen-čenu. Jejím největším úspěchem je zisk bronzové medaile na olympiádě v Londýně v roce 2012. Spolu s medailí získala od Českého olympijského výboru i odměnu ve výši půl milionu korun.

Jejím trenérem je Milan Bakeš.

Adéla Sýkorova se narodila 5. února 1987 ve Zlíně. V současné době studuje geografii na Západočeské univerzitě v Plzni.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy