Nové knihy

1. 11. 2012 23:43
Knihkupectví nestačí vybalovat nové knihy od nakladatelů a už přicházejí další. Podívejte se na tipy na zajímavé romány či naučnou literaturu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Týden co týden se v českých knihkupectvích objevují nové knihy. Kvantum potištěného papíru roste, i když i český trh zareagoval na trend elektronických knih a elektronických čteček jako Kindle nebo Wooky.

Beletrie, dětská literatura a naučná literatura, tři základní větve dělení literatury. Pro zajímavost, v roce 2010 se v České republice vydalo 14 992 nových titulů. Mezi největší knižní nakladatele na trhu patří Albatros Media, Euromedia Group a Grada Publishing.

Od roku 2011 se i v Česku pořádá oblíbená akce zvaná Velký knižní čtvrtek (v zahraničí Super Thursday), během nějž vychází v jeden den hned několik velkých a očekávaných titulů. V roce 2012 mezi ně patřil například Sněhulák Jo Nesba, Pražská zima od Madeleine Albrightové nebo Čechy, země zaslíbená Petry Hůlové.

V roce 2012 vydal novou knihu i jeden z nejúspěšnějších žijících českých autorů - Michal Viewegh. Šlo o satirický román Mráz přichází z Hradu.

Největší český knižní veletrh probíhá v květnu pod názvem Svět knihy na pražském Výstavišti, na podzim se vystavovatelé přesouvají do Havlíčkova Brodu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy