Muži v naději

22. 8. 2011 14:55
Muži v naději jsou celovečerním filmem režiséra Jiřího Vejdělka. Film, v jehož hlavních rolích se objevují Bolek Polívka, Jiří Macháček nebo Simona Stašová, vstoupil do českých kin 25. srpna 2011.
Muži v naději
Muži v naději | Foto: Sexistické prasátečko

"Muži v naději", nový film režiséra Jiřího Vejdělka vstoupil do českých kin oficiálně 25. srpna 2011.

Muži v naději jsou pátým celovečerním filmem (čtvrtou komedií) režiséra, jehož snímek "Ženy v pokušení" z roku 2010 vidělo přes milion diváků, čímž se stal nejúspěšnějším filmem roku.

V hlavních rolích hrají Bolek Polívka, Jiří Macháček, Simona Stašová, Petra Hřebíčková a Vica Kerekes. Jiří Vejdělek se kromě režie zhostil také scénáře.

Stručný děj

Film vypráví příběh dvou manželských párů - důchodce Rudolf (Bolek Polívka), pracuje jako taxikář, protože se nechce nudit. Zaplétá se do četných milostných afér, o kterých jeho žena Marta (Simona Stašová) neví - k tomu ještě nabádá svého zetě Ondřeje (Jiří Macháček), aby si také našel novou známost.

Nevěra totiž podle Rudolfa oživuje manželství - pokud však zůstane dokonale utajená. Ondřej s manželkou Alicí (držitelka Thálie Petra Hřebíčková) se neúspěšně pokoušejí počít dítě; nedaří se jim ostatně ani podnikání v rodinné restauraci.

Doposud slušný a věrný manžel tak nakonec podléhá svodům atraktivní Šarloty (Vica Kerekes). Alice začíná být podezřívavá a události se komplikují, ale "vynalézaví" muži se snaží za každou cenu z nepříjemných situací dostat.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy