Inception

29. 7. 2010 10:00
Inception, česky Počátek (distribuční název - ve filmu přeloženo jako Vnuknutí) je nový film režiséra Christophera Nolana, mimo jiné autora úspěšného snímku Memento.
Inception.
Inception. | Foto: WB

Inception, česky Počátek (distribuční název - ve filmu přeloženo jako Vnuknutí) je nový film režiséra Christophera Nolana, mimo jiné autora úspěšného snímku Memento.

Oficiální náklady na výrobu filmu činily 160 milionů dolarů. O tom, že se náklady producentům Inception vrátí, však není pochyb, již na své premiéře v Londýně 13.7.2010 vydělal 21 milionů dolarů, za první víkend pak bez mála 63 milionů.

V Česku měl film premiéru 22.7.2010 a jeho popularita s počtem zhlédnutých repríz stále roste. Není nic neobvyklého na tom, zajít na Inception do kina alespoň dvakrát, pro pravého filmového fanouška je to prý dokonce povinnost.

Režisér zároveň scenárista Christopher Nolan o svém filmu prohlásil, že je to "příběh ze současnosti odehrávající se v architektuře lidské mysli".

Čtěte recenzi Kamila Fily: Počátek je Matrix pro první dekádu 21. Století

Ústřední postavy filmu ztvárnili herci Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Marion Cotillard, Joseph Gordon-Levitt a Ellen Page.

Zajímavost: známá skladba "Non, Je ne Regrette Rien" v podání Edith Piaf, která ve filmu opakovaně zaznívá, je po zpomalení součástí ústřední melodie celého filmu.

Na žebříčku popularity filmového serveru IMDb, tzv. TOP 250, Inception obsadil krátce po svém uvedení 3. pozici po filmech Vykoupení z věznice Shawshank a Kmotr.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na Mostecku při srážce osobního a nákladního auta zemřeli dva lidé, jeden je těžce zraněný

Po srážce osobního a nákladního auta na silnici I/15 nedaleko Mostu zemřeli v úterý odpoledne dva lidé a další je těžce zraněný, řekla mluvčí krajské policie Šárka Poláčková. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, silnice je kvůli nehodě uzavřená.

Nehoda se stala krátce před 16:00 u obce Patokryje na Mostecku, když osobní vůz přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním. Dva lidé z osobního auta byli na místě mrtví. Dalšího člověka, který jel podle Poláčkové také v tomto osobním autě, musel s těžkými zraněními přepravit vrtulník do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy