Cinestar

5. 1. 2012 20:42
Cinestar je síť multikin v České republice, která se svými jedenácti provozovnami patří k největším u nás.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Cinestar je síť multikin v České republice, která se svými jedenácti provozovnami patří k největším u nás. Spadá pod firmu Filmteam , pod niž patří i distribuční společnost Falcon, filmová a reklamní agentura Cinexpress a síť reklamních panelů Super Vision.

Její multikina aktuálně fungují v Praze, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Olomouci, Plzni, Liberci, Pardubicích, Mladé Boleslavi a Jihlavě.

Praha přitom na seznamu až do roku 2009 chyběla. Tehdy společnost Cinestar zakoupila multikina na Andělu a Černém mostu od konkurenční Village Cinemas, i bez nich už ale byla nejrozsáhlejší sítí kin v České republice.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Slovenská hokejová extraliga bude mít 12 účastníků i s Miškovcem

Nový ročník slovenské hokejové extraligy se bude hrát s dvanácti účastníky místo dosavadních třinácti. Jedenáctku slovenských klubů doplní opět maďarský Miškovec, který hrál tuto soutěž i v minulých dvou ročnících. Jeho účast potvrdila na dnešním zasedání Sportovní rada Pro-Hokeje, který soutěž řídí.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronoviru, hrál ve slovenské nejvyšší soutěži také další maďarský klub MAC Budapešť, který se ale rozhodl po dvou letech extraligu opustit. Z druhé nejvyšší soutěže nedohraného ročníku kvůli pandemii koronaviru nikdo nepostoupil, suverénní lídr Bratislava Capitals se rozhodl pro působení v mezinárodní rakouské lize.

Nový ročník slovenské extraligy začne 2. října a bude se hrát 50 kol. Týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (44 zápasů) a dalších šest utkání je čeká proti regionálním soupeřům. Proto byly celky rozděleny tak, že skupinu Západ tvoří Nitra, Slovan Bratislava, Nové Zámky a Trenčín, Střed Banská Bystrica, Detva, Zvolen, Liptovský Mikuláš a Východ Košice, Michalovce, Poprad a Miškovec.

Prvních šest celků společné tabulky postoupí přímo do čtvrtfinále a týmy na 7. až 10. místě čeká předkolo. Pro celky na 11. a 12. pozici soutěž skončí. Na základě předchozích dohod bude ročník 2020/21 nesestupový a vítěz druhé nejvyšší soutěže získá právo účasti v extralize.

Další zprávy