Pojištění jízdního kola proti krádeži

16. 9. 2011 17:46
Máte drahé jízdní kolo a chtěli byste si ho pojistit? Na výběr moc nemáte, samostatně vám kolo pojistí v Česku jen dvě pojišťovny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Máte drahé jízdní kolo a chtěli byste si ho pojistit? Na výběr moc nemáte, samostatně vám kolo pojistí v Česku jen dvě pojišťovny.

Obě si navíc kladou mnohdy až nesplnitelné podmínky, které musíte pro získání pojistného plnění v případě škody splnit. Ani jedno z těchto dvou pojištění přitom neochrání vaše kolo v zahraničí.

Proti krádežím kol či proti jejich zničení povodní jste ale možná ochráněni, aniž byste o tom věděli.

Pojišťovny totiž kola pojišťují v rámci pojištění domácnosti. Jestli ale máte drahé kolo, budete ho mít kvůli pojistným limitům v takovém případě chráněné jen zčásti.

Podrobný přehled možností čtěte v tomto článku (podle stavu k začátku září 2011).

Pod tímto textem a vpravo od něj pak najdete další aktuality a nezávislé rady týkající se pojištění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Německý prezident udělí záslužný řád českému spisovateli Jaroslavu Rudišovi

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ocení Záslužným řádem Spolkové republiky Německo 16 lidí za jejich kulturní činnost, mezi vyznamenanými bude i český spisovatel Jaroslav Rudiš. Oznámila to kancelář hlavy německého státu. Řády předá Steinmeier 1. října u příležitosti Dne německé jednoty, který země slaví 3. října.

Úřad německého prezidenta sdělil, že řády prezident udělí se zvláštním pohledem na kulturní život v Německu. "Šest žen a deset mužů se mimořádným způsobem zasadilo za umění a kulturní život, který byl koronavirovými omezeními obzvláště zasažen," uvedla Steinmeierova kancelář.

Rudiše, který dlouhodobě žije v Berlíně, označil Steinmeier za jednoho z nejangažovanějších stavitelů mostů mezi Německem a Českem. "Jaroslav Rudiš se jako společenskopoliticky angažovaný Evropan i v německém tisku opakovaně hlásí o slovo a svou prací ukazuje, že hranice lze překonat a že kultura to zvládne i pandemických časech," uvedla prezidentova kancelář.

Rudiš se proslavil romány jako Grandhotel nebo Konec punku v Helsinkách či komiksovou trilogií Alois Nebel. Román Winterbergova poslední cesta, který vyšel v roce 2019, napsal již německy. V němčině napsal i grafický román Nachtgestalten (Noční chodci), na kterém spolupracoval s rakouským ilustrátorem Nicolasem Mahlerem.

Další zprávy