Pojištění jízdního kola proti krádeži

16. 9. 2011 17:46
Máte drahé jízdní kolo a chtěli byste si ho pojistit? Na výběr moc nemáte, samostatně vám kolo pojistí v Česku jen dvě pojišťovny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Máte drahé jízdní kolo a chtěli byste si ho pojistit? Na výběr moc nemáte, samostatně vám kolo pojistí v Česku jen dvě pojišťovny.

Obě si navíc kladou mnohdy až nesplnitelné podmínky, které musíte pro získání pojistného plnění v případě škody splnit. Ani jedno z těchto dvou pojištění přitom neochrání vaše kolo v zahraničí.

Proti krádežím kol či proti jejich zničení povodní jste ale možná ochráněni, aniž byste o tom věděli.

Pojišťovny totiž kola pojišťují v rámci pojištění domácnosti. Jestli ale máte drahé kolo, budete ho mít kvůli pojistným limitům v takovém případě chráněné jen zčásti.

Podrobný přehled možností čtěte v tomto článku (podle stavu k začátku září 2011).

Pod tímto textem a vpravo od něj pak najdete další aktuality a nezávislé rady týkající se pojištění.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy