Tomáš Sokol

22. 1. 2012 23:26
Advokát a bývalý ministr vnitra. Mediálně známý, jako obhájce Krejčíře či sbormistra Kulínského. Poradce ministerstva zdravotnictví v kauze Diag Human.
Tomáš Sokol
Tomáš Sokol | Foto: Ludvík Hradilek

Veřejnosti je Tomáš Sokol známý jako obhájce Radovana Krejčíře, Bohumila Kulínského, Jiřího Paroubka a jako právní poradce ministerstva zdravotnictví v kauze Diag Human. Rovněž je hojně čteným blogerem.

Je uznávaným právníkem v laických i odborných kruzích. Opakovaně se umístil na prvním místě v laické anketě Právník roku. Své služby poskytuje v rámci advokátní kanceláře Brož & Sokol & Novák v Praze. Jeho oborem je právo trestní, občanské a obchodní.

Od 27. 11. 1990 do 3. 7. 1992 vykonával funkci ministra vnitra ČR. Před tím působil jako prokurátor a ještě před Sametovou revolucí jako obhájce. Firmu, v níž působí dodnes, založil s Janem Brožem v roce 1992.

Tomáš Sokol se narodil 6. října 1951 v Praze. Původně se vyučil elektrikářem, ale po jednom neúspěchu byl přijat v roce 1975 na práva na Karlově Univerzitě, kde získal titul JUDr. Má dvě dcery a je podruhé ženatý. Kromě advokacie se věnuje výuce a zkoušení trestního práva při advokátních zkouškách.

 

Právě se děje

Další zprávy