Markéta Sluková

14. 8. 2012 21:33
Markéta Sluková je česká volejbalistka, mistryně Evropy v plážovém volejbalu do 23 let a mistryně ČR v plážovém volejbalu za rok 2011

Markéta Sluková je česká volejbalistka, mistryně Evropy v plážovém volejbalu do 23 let a mistryně ČR v plážovém volejbalu za rok 2011.

Se svou spoluhráčkou Kristýnou Kolocovou reprezentovala Českou republiku na Letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012, kde skončily na 5. místě.

Sluková se volejbalu věnuje od svých dvanácti let, sedm let hrála za PVK Olymp Praha. Maturitní zkoušku složila na Sportovním Gymnáziu Přípotoční a v současné době studuje sportovní management na Metropolitní Univerzitě v Praze. Plážový volejbal hraje profesionálně od roku 2008.

Markéta Sluková se narodila 28. června 1988 v Praze. Trenérem jejího týmu je Simon Nausch.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda prodloužila kontroly na hranicích se Slovenskem o další dva týdny

Kontroly na českých hranicích se Slovenskem budou pokračovat dalších 14 dní, rozhodla ve středu podle informací České televize vláda na návrh ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Bez prodloužení by skončily 12. prosince. Česko obnovilo kontroly kvůli migrantům přicházejícím do Evropské unie takzvanou západobalkánskou cestou v závěru září. Rakušan před středečním zasedáním kabinetu navrhoval jejich prodloužení o 30 dní, k aktuálnímu prodloužení se zatím nevyjádřil.

Režim, na česko-slovenské hranici platí, může fungovat podle schengenských pravidel nejdéle půl roku, tedy do konce března. Opatření podle Rakušana zafungovalo, daří se i diplomatická jednání, která mají migraci omezit, například tlak na Srbsko, aby harmonizovalo vízovou politiku se zeměmi Evropské unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy