Datart

26. 11. 2011 10:26
Datart je česko-slovenský maloobchodní řetězec, zaměřený hlavně na spotřební elektroniku a bílou techniku.
Datart
Datart | Foto: Datart

Datart je česká a slovenská maloobchodní síť, zaměřující se převážně na spotřební elektroniku, malé domácí spotřebiče a kychyňské vybavení. Jejich provozovatelem je společnost Datart International. Ta byla od roku 2000 součástí holdingu skupiny KESA Electricals, který se v roce 2012 přejmenoval na Darty. Následkem restrukturalizace však v roce 2014 odprodal maloobchodní síť Datartu jeho akcionářům, tedy zpět do českého vlatsnictví.

Společnost se snaží profilovat jako moderní, ekologický a silně na zákazníka orientovaný obchod. Tato snaha je výrazně patrná jak z jeho sebeprezentace na internetových stránkách, tak z šíře a pestrosti zákaznického servisu. Na svých stránkách společnost v dokumentu "Závazek důvěry" deklaruje tři pilíře svého přístupu k zákazníkům: nejlepší cena, nejlepší sortiment, nejlepší služby.

Pozitivní i negativní reakce, na které odpovídá manažer zákaznického centra, jsou rovněž dostupné na webu. Nadstandardní servis nabízí Datart například formou o jeden rok prodloužené záruky na vybrané zboží, opravy doma u zákazníka, infolinkou zdarma, nebo službou Garance stálého obrazu, která nabízí zapůjčení náhrady během opravy porouchaného televizoru. V internetovém aukčním systému lze pořídit za zvýhodněné ceny funkční poškozené zboží, zboží vystavované, s poškozeným obalem či vrácené v zákonné čtrnáctidenní lhůtě. V nabídce prodejen nejsou pouze spotřebiče, ale i doplňkový sortiment, jako záznamová média, hudební a filmové nosiče, baterie a podobně.

To vše je v rámci konkurečního boje na stále rostoucím trhu kamenných obchodů, podporovaných internetevou variantou prodeje zboží a služeb. Největším specializovaným konkurentem Datartu jsou prodejny Electro World. V březnu a dubnu 2011 obě společnosti shodně nabízely slevy při výměně starého výrobku za nový s tím, že starý ekologicky zlikvidují. Ekologické chování je ostatně další prvek snahy získat sympatie zejména mladých lidí, kteří si již takovýchto věcí začínají všímat. Rovněž se angažuje v nejrůznějších charitativních podnicích a podporuje Nadaci Naše dítě a Fond ohrožených dětí.

Datart International byla založena v roce 1990. Maloobchodním prodejem se však začala zabývat až o dva roky později. V roce 1999 Datart vstoupil na slovenský trh. V roce 2005 v Česku a v roce 2007 na Slovensku, jako jeden z prvních maloobchodních řetězců spustil paralelní e-shop. Společnost, v jejímž čele od začátku stál Pavel Sláma, provozuje několik desítek kamenných prodejen a zaměstnává přibližně tisícovku lidí. Zakladatel Pavel Sláma zemřel v červnu 2013 po těžké nemoci.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Růst české ekonomiky zpomalil

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,5 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí stoupl hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika vykázala podle zpřesněného říjnového odhadu meziroční růst 2,8 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,7 procenta. Analytici ve 3. čtvrtletí počítali s růstem meziročně o 2,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy