Škoda Roomster

27. 7. 2010 10:39
Škoda Roomster je malý rodinný vůz (MPV).
Škoda Roomster.
Škoda Roomster. | Foto: Škoda Auto

Škoda Roomster je malý rodinný vůz (MPV). Tento model je výsledkem nové strategie Škodovky, jejímž cílem je poskytnout rozmanitější škálu automobilů. Roomster byl poprvé představen na ženevském autosalonu v roce 2006. Na českém trhu se začal prodávat 1. června stejného roku. K mání je pětidvéřový hatchback a užitková verze praktik.

Délka: 421 cm
Výška: 161 cm
Šířka: 168 cm
Objem kufru: 450/1555 litrů
Motory:
Benzínové 1,2 HTP a TSI – 1,6 TSI; 69 – 105 koní
Dieselové: 1,6 TDI; 90 a 105 koní
Maximální rychlost: 184 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Škoda naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy