Mercedes S

9. 5. 2013 23:36
Třída S je řada luxusních sedanů německé automobilky Mercedes-Benz.
Mercedes S
Mercedes S | Foto: Mercedes Benz

Třída S je řada luxusních sedanů německé automobilky Mercedes-Benz. Třída S je jednou z nejstarších řad značky - první model s tímto označením byl představen v roce 1972. Bývá označován jako nejluxusnější sedan na světě.

Třída S je výkladní skříní vrcholných technologií nabízených značkou Mercedes-Benz a představuje etalon kvality a technické špičky mezi vozy nejvyšší luxusní třídy. Ve třídě S Mercedes-Benz poprvé představil mnoho inovací od pohonných jednotek přes bezpečnostní systémy až po komfortní výbavu. Do té patří například efektní osvětlení interiéru, výběr mezi luxusními povrchy v interiéru, všechna sedadla s pamětí nastavení, nebo automatická regulace klimatu ve voze. O zvukové zážitky se stará audiosystém Bang & Olufsen AMG.

Mercedes-Benz k třídě S nabízí i pohon všech kol a k dispozici je i hybridní pohon, kombinující zážehový motor s elektromotorem. Aktuální stav toku energie je možno sledovat na palubním displeji.

Současná generace z roku 2005 prošla v roce 2009 modernizací. Na červen 2013 je ohlášena premiéra zcela nové generace slibující opět mnoho zcela nových technických řešení především v interiéru vozu.

Délka: 5096/5226 mm
Šířka: 1871 mm
Výška: 1479 mm
Objem kufru: 560 l
Motory:
Zážehové: 350 BlueEFFICIENCY (300 k), 500 BlueEFFICIENCY (430 k), 600 (510 k), 63 AMG (535 k), 65 AMG (620 k)
Vznětový: 250 CDI BlueEFFICIENCY (200 k), 350 BlueTEC (255 k)

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy