Mercedes-Benz SLK

18. 5. 2011 12:45
Mercedes-Benz SLK je populární dvoumístný roadster se skládací střechou.
Mercedes-Benz SLK
Mercedes-Benz SLK | Foto: MB

Populární dvoumístný roadster se skládací střechou. První generace se představila v roce 1996, druhá přišla v roce 2004. Na autosalonu v Ženevě v březnu 2011 měla premiéru 3. generace.

Délka vozu je 413,5 centimetru, výška 130 centimetrů.

Objem zavazadlového prostoru je v závislosti na tom, zda je střecha nahoře či složená v kufru buď 225 nebo 335 litrů.

Nejsilnější motorizací je model 350. Pohání ho motor 3,5 V6 s výkonem 306 koní. Maximální rychlost je omezena na 250 km/hod, na stokilometrovou rychlost se vůz rozjede za 5,6 sekundy. Kombinovaná spotřeba je 7,1 litru/100 km.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy